, Vranješ riješio derbi kola

Fudbaleri Borca u derbiju četvrtog kola savladali su Zrinjski na domaćem terenu rezultatom 1:0.

Banjalučani su poveli već u petoj minuti. Almedin Ziljkić je sjano prošao po lijevoj strani i uputio centaršut za Stojana Vranješa koji preciznim udarcem pogađa u donji lijevi ugao. U nastavku je Zrinjski preuzeo inicijativu i posjed lopte, ali nisu uspjeli da izjednače rezultat do kraja prvog dijela. Najbliži pogotku je bio Dinko Trebotić, ali njegov udarac je odlično izblokirala odbrana domaćih.

U drugom poluvremenu gosti su nastavili sa napadima, ali nisu uspijevali da nađu put do mreže, danas veoma sigurnog Bojana Pavlovića. Zrinjski je imao posjed lopte i diktirao je tempo, dok je Borac priliku za novi gol tražio udarcima sa distance. Veliku šansu za izjednačenje “Plemići”  su imali u 66-oj minuti nakon lukavog pokušaja Miljana Govedarice, ali nije bilo dovoljno sreće da lopta završi u mreži. Samo minut kasnije Anes Mašić je bio veoma blizu gola, šutirao je glavom nakon ubacivanja iz kornera, ali je lopta otišla nekoliko centimetara od desne stative. Do kraja nije bilo promjene rezultata, tako da u Banjaluci ostaju sva tri boda.

Ovom pobjedom „crveno-plavi“ su se popeli na drugu poziciju prvenstvene tabele, dok su gosti iz Mostara pali na osmo mjesto sa samo četiri osvojena boda iz isto toliko odigranih kola. U narednom kolu Borac ide u goste Širokom Brijegu, dok Zrinjski na svom terenu dočekuje tuzlansku Slobodu.