Fudbaleri Borusije Dortmund pobijedili su danas na domaćem terenu Volfsburg rezultatom 2:0 u 14. kolu njemačke Bundeslige.

Igrači oba tima donijeli su jako uzbudljivo prvo poluvrijeme, koje je nakon prvih 45 minuta  završeno 0:0. Već u petom i šestom minutu šansa za goste. Ksaver Šlager je naletio na odbijenu loptu u kaznenom prostoru domaćih, ali je prebacio gol. Odmah u narednom pokušaju Volfsburga, šutirao je Janik Gerhard, ali je fantastično reagovao Mats Hamels, odbivši loptu u korner.

Šansa u 10. minutu za domaćina i njegovog kapitena Marka Rojsa, čiji šut iz šesnaesterca je odbranio golman gostiju.

Igrala se 21. minuta kada je Aksel Vitsel igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Sudija Manuel Grafe se konsultovao sa kolegama iz VAR-a, ali nije pokazao nakon toga na bijelu tačku, igra se nastavila.

U 30. minutu kapiten domaćih Marko Rojs je prvo pao, a nakon njega i Erling Haland u šesnaestercu Volfsburga, igrači su tražili penal, ali arbitat susreta je samo odmahnuo rukom.

U finišu prvog dijela još par šansi za domaće. U 44. minutu Rojs se odlično oslobodio čuvara, dodao iz šesnaesterca u peterac ka Halandu, ali je odlično reagovao defanzivac gostiju Paulo Otavio. U 47. minutu sudijske nadoknade dvije šanse za Dortmund. Prvo Halandov šut je izblokirao Džon Bruks. U sljedećem napadu Džejdon Sančo nije dobro zahvatio loptu ispred praznog gola. U 49. minutu nadoknade šutirao je Rojs iz slobodnog udarca na dvadesetak metara od gola “Vukova“, golman Koen Kastels je odlično odbranio.

Prvo poluvrijeme je tako završeno bez golova 0:0, a drugi dio je isto donio dosta šansi za obje ekipe.

U 53. minutu Haland je šutirao iz kaznenog prostora, bio je precizan udarac, ponovo je sjajnu odbranu desnom rukom upisao Kastels, novi udarac iz ugla za domaćina.

Deset minuta kasnije Tomas Dilejni je najviše skočio iz kaznenog prostora, zaprijetio, lopta je otišla lijevo od gola.

Samo tri minute nakon šanse Danca, gol za domaće. Sančo je izveo korner s desne strane, u skoku je bio odličan Manuel Akandži, koji glavom matira golmana Kastelsa.

Do kraja je Volfsburg imao par šansi da ugrozi gol Romana Burkija, ipak lopta nije našla put do mreže.

U 91. minutu sudijske nadoknade  domaći su kaznili promašaje i došli do gola. Emre Džan je uposlio Džejdona Sanča, ovaj je spretno pobjegao svom čuvaru, i nakon jedan na jedan sa golmanom, postigao pogodak, prvi u prvenstvu ove sezone.

U narednom kolu ekipa iz Dortmunda će igrati u gostima protiv Lajpciga, dok će se Volfsburg sastati sa Union Berlinom.