Vulverhempton i Njukasl podijelili bodove u meču bez uzbuđenja

U sklopu šestog kola Premijer lige Engleske, svoj meč su odigrali Vulverhempton i Njukasl. Na utakmici nije viđen kvalitetan fudbal, oba kluba su odigrali dosta bezidejno, bez mnogo prilika za golove. Rezultat 1:1 je i najpravedniji na kraju.

Odmah po prvom zvižduku “Vukovi” su krenuli sa napadima. Želio je domaći tim da materijalizuje rane pokušaje. Tako je Roman Sajs poslao vrlo dobar centaršut u kazneni prostor Njukasla, ali niko od saigrača to nije pratio. Odbrana “Svraka” je bila oprezna i nisu dozvolili ranu prednost domaćih.

Raul Himenez se u 13. minutu našao u odličnoj poziciji nakon preciznog dodavanja u 16 metara. Brzo je šutirao i upropastio lijepu akciju svog tima, njegov udarac je otišao daleko od lijeve stative. Prvih 20 minuta proteklo je u terenskoj inicijativi domaćeg tima, ali nisu uspjevali da probiju zid isped gola Karla Darloua. Svi napadi Vulverhemptona imali su sličan kraj, ili su bili zaustavljeni od strane odbrambenih igrača Njukasla, ili su bili drastično neprecizni.

Opet je Alan Sent-Maksimin bio najzapaženiji igrač u gostujućem timu. U 42. minutu on je sjajnim driblinzima došao u izglednu poziciju za udarac. Njegov šut po zemlji sa ivice kaznenog prostora je otišao po sredini gola i Rui Patrisio je sigurno odbranio svoju mrežu. Prvi dio igre nije imao mnogo prilika i šansi za pogotke, na obje strane. Nezanimljiv fudbal na “Molin” stadionu u prvih 45 minuta je završio rezultatom 0:0.

Pedro Neto se obrukao u 51. minutu i promašio cijeli gol. On je primio odličan centaršut na 11 metara od gola i snažno šutirao, ali loše. Lopta je otišla daleko iznad gola. Jedino lošije od njegovog pokušaja bila je igra cijelog tima do tog minuta. “Vukovi” su izgledali bezidejno, kao nikada do sada. Tim Nuna Espirita Santa nije uspjevao da odigra par tečnih akcija.

Prvo uzbuđenje je viđeno u 57. minutu kada se činilo da je Federiko Fernandez igrao rukom u svom šesnaestercu, ali je sudija pokazao da nema penala za Vulverhempton, te da se igra nastavi.

Konačno pogodak u 80. minutu, “Vukovi” vode sa 1:0. Lopta se odbila van 16 metara, a pokupio ju je Himenez. Bez mnogo ramišljanja je ispalio projektil uz lijevu stativu. Darlou nije mogao zaustaviti njegov šut pa su domaćini poveli sa 10 minuta do kraja regularnog toka utakmice.

Taman kada su domaći pomislili da će sigurnio privesti meč kraju, Džejkob Marfi u 89. minutu postiže pogodak za Njukasl. On je dao odličan gol iz slobodnog udarca. Šutirao je po zemlji ispod živog zida u donji desni ugao. Lukavo izveden slobodan udarac, donio je poravnanje rezultata na 1:1.

Ispostavilo se da na kraju ova utakmica nije mogla da prevagne u korist jednog tima. Remi od 1:1 čini se kao najpravedniji rezultat za sve ono što su Vulverhempton i Njukasl danas na terenu pokazali.