U posljednjem duelu 13. kola Premijer lige Engleske snage su odmjerili Vulverhempton i londonski “Plavi” na stadionu “Molinju”, a nakon devedeset minuta utakmice pun plijen osvojili su domaći rezultatom 2:1.

Na prvu ozbiljniju priliku u ovom meču čekali smo cijelih 20 minuta, sve dok francuski napadač Olivije Žiru nije uputio udarac glavom poslije kornera, koji je na trenutak “zaledio” odbranu “Vukova”, ali promjene rezultata nije bilo.

Samo nekoliko minuta poslije na drugoj strani uzvratio je Vulverhempton preko Pedra Neta, a fantastična reakcija golmana “Plavih” Eduarda Mendija spriječila je loptu da uđe u gol, pa je uslijedio korner.

Reakcijom VAR tehnologije u 33. minuti kada je na insistiranje glavnog sudije ovog meča Stjuarta Otvela naknadno gledan snimak kako bi se ustanovilo da li ima elemenata za najstrožu kaznu poslije igranja rukom defanzivca Konora Koadija, do pokazivanja “na kreč” ipak nije došlo.

Na otvaranju drugog poluvremena viđen je i prvi pogodak na ovoj utakmici, a mrežu je zatresao Žiru u 49. minuti, pa je Čelsi vodio 1:0.

Nije se dugo čekalo na odgovor domaćih, a na 1:1 izjednačio je sjajnom solo akcijom Denijel Podens, poslije čijeg udarca Mendi nije mogao ništa drugo nego paradom dodatno uljepšati pogodak.

Igrao se 81. minut kada je poslije jednog starta Džejmsa Risa sudija pokazao na bijelu tačku korist domaćih, ali još jednom u prvi plan iskočio je “VAR”, pa je poslije ponovnog pregledanja snimka sudija Otvel promijenio odluku.

Do kraja utakmice osim nervoze i startova koji su kažnjeni žutim kartonima desio se momenat lucidnosti Pedra Neta koji je dobro istrčao kontra napad poslije kojeg je bio precizan i loptu smjestio u nebranjeni dio mreže Čelsija za veliku pobjedu Vulverhemptona rezultatom 2:1.

Poslije ovog meča “Vukovi” su se značajno pomjerili na tabeli Premijer lige Engleske pa sa 20 osvojenih bodova zauzimaju devetu poziciju, dok je Čelsi uz dva boda više na petom mjestu najelitinijeg ranga engleskog fudbala.