Zajmović donio bod Veležu, Radovac završio utakmicu na golu

Fudbaleri Radnika i Veleže odigrali su neriješeno 1:1 u četvrtom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Velež je bolje otvorio utakmicu, a prvu priliku imao je Brandao već u drugom minutu kada je snažno šutirao, ali je odbrana Radnika bila na visini zadatka. Nakon njega, u prilici se našao i Obren Cvijanović, ali je loše zahvatio loptu tako da nije bilo većih problema za Azura Aljkanovića.

Prvu veliku priliku Radnik je imao u 26. minutu. Đorđe Pantelić je došao do lopte nakon greške Alena Dejanovića, našao se u gol prilici, ali je Dejanović uspio da se iskupi.

Samo minut kasnije novo uzbuđenje pred golom Veleža, Amar Tahrić je šutirao iz poluvoleja sa nekih 15-ak metara, ali je lopta otišla preko prečke gola Slaviše Bogdanovića.

Nastavio je Tahrić da teroriše gol Veleža i već u narednom napadu je na muke stavio Bogdanovića koji je uspio da zaustavi njegov udarac upućen iskosa sa desne strane.

Četiri minute prije kraja prvog poluvremena velika radost za domaće navijače. Samir Zeljković je napravio veliku grešku u zadnjoj liniji, do lopte je došao Bojan Marković i preciznim šutem sa 16 metara matirao nemoćnog Bogdanovića.

Kako je u prvom poluvremenu izgledala igra mostarskog tima govori i činjenica da je Feđa Dudić početkom drugog dijela napravio četvorostruku izmjenu.

radnik bijeljina grb plavi

U drugom poluvremenu Velež je zaigrao dosta bolje. Samir Radovac je unio dosta živosti u igru, a prva velika prilika došla je u 56. minutu, ali je Aljkanović odbranio pokušaj Brandaa.

Desetak minuta kasnije upravo je Radovac bio u odličnoj poziciji, ali je umjesto da šutira zalomio protivničkog igrača, a nakon toga iz teške pozicije pogodio vanjski dio mreže.

Nastavili su se napadi gostujuće ekipe, ali nije bilo pravog rješenja u završnici napada. Zajmović i Anđušić su se našli u poluprilikama, ali nije bilo većih uzbuđenja pred golom Radnika.

Pritisak “Rođenih” urodio je plodom u 81. minutu kada je Brandao sjajno uposlio Dženana Zajmovića, a ovaj pribrano reagovao i matirao golmana Aljkanovića.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja, a ono što je vrijedno pomena jeste crveni karton Slaviše Bogdanovića nakon igranja rukom van šesnaesterca. Nakon toga na golu ga je zamijenio Samir Radovac koji je uspio do kraja da sačuva mrežu.

U narednom kolu Radnik će igrati protiv Sarajeva, dok će ekipa Veleža odmjeriti snage sa Slobodom. Podsjećamo, detaljan tok meča sa dešavanjima iz minuta u minut ste mogli pratiti OVDJE.