Željezničar golom Bekrića savladao Tuzla siti

Fudbaleri Željezničara savladali su na domaćem terenu ekipu Tuzla sitija sa 1:0 u 10. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Prvu priliku već u šestom minutu imaju gosti kada Jovo Kojić glavom šutira direktno u Filipa Erića. Uslijedio je zatim period u kom su domaći fudbaleri bili bolji i stvarali prilike. Prvu je propustio Ivan Lendrić, kada sa pet metara šalje loptu pored gola, da bi u 18. minutu Samir Bekrić pogodio stativu. Uzvratili su gosti preko Dejana Maksimović, no Erić je na mjestu.

Mustafa Mujezinović je imao dvije sjajne šanse, prvu mu brani Azir Muminović, a drugi put lopta odlazi pored desne stative. Pred sami kraj poluvremena Ivan Milićević je šutirao sa preko 30 metara, no Muminović predivnom paradom čuva svoj gol. Nevjerovatno šta se sve dešavalo ispred gola Željezničara na početku drugog poluvremena. Erić je odbranio dvije prilike, a onda je Mirsad Ramić pogodio prečku.

Kao i u prvom poluvemenu Mujezinović je prijetio, a Muminović branio, da bi u 63. minutu Bekrić sa ivice šesnaesterca zatresao mrežu gostiju za vođstvo od 1:0. Nastavili su domaćini da stvaraju šanse, a Bekrić je u 77. minutu iz slobodnog udarca pogodio živi zid. Siniša Stevanović je dobio drugi žuti karton i tako ostavio tim sa igračem manje deset minuta prije kraja utakmice. Krenuli su gosti ofanzivnije, a Erić je spriječio Nermina Crnkića u 83. minutu da izjednači. Igrači Tuzla sitija nisu uspjeli da postignu gol do kraja utakmice i tako je ostalo 1:0.

Nakon reprezentativne pauze Željezničar će u goste Olimpiku, a Tuzla siti će dočekati Zrinjski