Željezničar i Borac su na Grbavici u okviru 29. kola Premijer lige BiH odigrali bez golova.

Ovaj susret nije imao rezultatskog značaja, pošto je Borac obezbijedio učešće u Evropi, dok Željezničar ne može ni ka samom vrhu, ni ka zoni ispadanja.

Oba tima su nastavila svoj niz neefikasnosti. Željezničar je posljednji put više od jednog gola dao Leotaru devetog aprila, dok je Borac isto učinio Rudaru sedam dana ranije.

Borac je počeo pritiskom, koga se Željezničar nakratko oslobodio nakon deset minuta igre. Ipak, u 12. minutu, Josip Bender se poigravao pred svojim golom, te su gosti to umalo iskoristili i došli do vođstva.

Crveno-plavi su bili blizu pogotka i tri minuta kasnije, no Bender je odlično zaustavio pokušaj Dejana Melega. Toni Jović je nedugo zatim pogodio prečku, a domaćini su nešto kasnije postali za nijansu opasniji, međutim mreže su i dalje mirovale.

Druga polovina prvog poluvremena je protekla u nešto mirnijoj igri, pa se na veliki odmor otišlo bez golova.

Borac, Željezničar i Borac nastavili neefikasni niz

Gostujući sastav je prvom dijelu nastavka imao nešto veći posjed lopte, no nije uspio stvoriti prilike iz kojih bi savladao protivničkog čuvara mreže.

Situacija na terenu se promijenila. U 64. minutu, Ermin Zec je imao odličnu šansu za domaćine, ali udarac mu je bio izblokiran. Tri minuta kasnije, Benjamin Šehić je pogodio stativu, a Željo je nastavio sa konkretnijom igrom.

Ipak, promjene rezultata nije bilo. Samir Bekrić je u 82. minutu pogodio drugu stativu za Željezničar, a Aleksandar Subić nije iskoristio dobru poziciju u 87. i to se ispostavilo kao posljednja ozbiljna prilika do kraja, te je konačan ishod ostao 0:0.

U narednom kolu, Željezničar će na Grbavici dočekati Široki Brijeg, dok Borac na Gradskom stadionu u Banjaluci igra protiv Veleža.