U okviru 13. kola Premijer lige BiH, Željezničar je na svom terenu savladao ekipu Tuzla sitija sa 2:1. Strijelci za domaćine su bili Vedran Vrhovac u petom i Bruno Zdunić u 42. minutu, dok je na drugoj strani u 65. minutu pogodio Adnan Džafić.

Domaćini su odlično otvorili meč i tako iznenadili protivnika. Vrhovac je pogodio glavom iz kornera, a Zdunić je pred kraj prvog dijela bio snalažljiv poslije gužve. Džafić je odličnom individualnom reakcijom uspio smanjiti, ali se ispostavilo da je to bilo sve od gostiju.

Ovo je Željezničaru četvrta pobjeda u ovosezonskom izdanju domaćeg šampionata, dok su Tuzlaci zabilježili svoj drugi poraz.

Željezničar, Željezničar iskoristio sjajno otvaranje meča i na svom terenu srušio ekipu Tuzla sitija

Nakon klasičnog ispitivanja snaga u par uvodnih minuta, Željezničar je došao do vođstva.

U četvrtom minutu, Mate Crnčević je ostao sam i ušao je u šesnaesterac, odakle je odlično šutirao, međutim Nevres Fejzić je odbranio i poslao loptu u korner. Iz tog udarca iz ugla, Vrhovac je odlično ispratio centaršut, ostao je sam i glavom pogodio za 1:0.

Ovaj pogodak je ošamutio goste, koji nisu uspijevali povezati konce igre. Tek oko 20. minuta, pokazali su da su se probudili, kratkim pasovima i kroz posjed su se pokušavali približiti protivničkom kaznenom prostoru, ali nisu to uspijevali učiniti na željeni način.

U 23. minutu, bilo je veoma opasno u šesnaestercu Željezničara. Nakon velike gužve, Sulejman Krpić je zatresao mrežu Sarajlija, međutim učinio je to iz nedozvoljene pozicije i nije došlo do promjene rezultata.

Šest minuta kasnije, Mirzad Mehanović je zaprijetio, ali lopta je završila u korneru iz kojeg se nije dogodilo ništa bitno. Nedugo zatim, Petar Mišić je bio u odličnoj situaciji, ali promašio je loptu i tako nije iskoristio dobar potez Mehanovića.

Domaćini su udvostručili vođstvo u 42. minutu. Nakon dobre akcije po desnoj strani i gužve u šesnaestercu, lopta je došla do Zdunića, koji je zatresao praznu mrežu za slavlje svog tima. Na veliki odmor se otišlo sa 2:0 za Sarajlije.

Drugo poluvrijeme je počelo nešto boljom igrom gostiju, koji su nastojali što prije smanjiti prednost protivnika.

U 48. minutu, Samir Efendić je ubacio sa desne strane, ali nije to bilo dovoljno opasno po gol Bendera. Nedugo zatim, Krpić je šutirao po sredini, a čuvar mreže Željezničara je to uspio odbiti, a potom i pokupiti centaršut.

U 58. minutu, Belmin Mešinović je poslije par driblinga ušao u šesnaesterac, međutim tamo nije uspio reagovati na pravi način. U nastavku, nije bilo previše promjena, gosti su djelovali za nijansu konkretnije, međutim izabranici Tomislava Ivkovića su držali sve pod kontrolom.

U 63. minutu, Petar Mišić je dobrom loptom pokušao proigrati Krpića, ali ova ideja nije prošla, a odmah potom se na drugoj strani izrodila kontra. Fejzić je loše reagovao pri istrčavajnu sa svog gola, ali nije bio kažnjen i nije došlo do promjene rezultata.

Samo dva minuta kasnije, gosti su smanjili. Džafić je primio loptu na oko 20 metara udaljenosti od gola, odakle si je stvorio poziciju za udarac i savladao Bendera za 2:1.

Momentum je u tim trenucima prešao na stranu Tuzlaka, ali domaćini su uspjeli odbiti sve njihove nalete do kraja. Bender je nekoliko puta dobro reagovao i sačuvao svoju mrežu, a izglednih situacija je bilo i na drugoj strani, međutim rezultat se više nije mijenjao i nakon posljednjeg sudijskog zvižduka, ostalo je 2:1.

U narednom kolu, Željezničar će igrati protiv Posušja u gostima, dok će Tuzla siti u Banjaluku na megdan Borcu.

Sarajlije nakon ovog susreta imaju 18 bodova iz 13 susreta i zauzimaju šesto mjesto na tabeli, dok su njihovi današnji protivnici drugi sa 26 bodova iz 12 susreta.

Detaljan tok meča sa dešavanjima iz minuta u minut ste mogli pratiti OVDJE.