Željezničar od 17 časova na “Grbavici” dočekuje Leotar u okviru 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Za ovaj susret, Tomislav Ivković je na teren izveo sljedeći tim: Bender – Beća, Kosorić, Vrhovac, Malić, – Mekić, Bojo – Subašić (od 62. Crnčević), Mujezinović, Zdunić – Juričić (od 69. Gasal).

S druge strane, Leotar igra u timu: R. Perišić – Paranos (od 46. Todorović), Milović, Arsić, Đurić, Čolić (od 65. Mićunović) – Maksimović (od 46. Bosančić), Sekulović, M. Perišić, Zec (od 84. Ristić) – Aćimović.

Glavni arbitar na ovom meču je Luka Bilbija iz Prijedora.

UŽIVO

90+4′ Kraj utakmice.

90′ Četiri minute nadoknade.

89′ Utakmica se bliži kraju, a Leotar kao da nema snage za izjednačenje. Lopta je u posjedu Željezničara koji kontroliše kraj meča.

84′ Napada Željezničar. Dva kornera su domaći izveli u nizu, ali nije bilo opasnosti po goste.

78′ Vratio je Kosorić loptu u peterac, gdje je Hamza Gasal poslao u mrežu, ali je bio u nedozvoljenoj poziciji.

77′ Velika šansa za Željezničar. Bojo je izašao sam ispred Perišića koji je odlično reagovao i izbacio loptu u korner.

zeljo leotar

74′ Sada žuti karton za fudbalera Leotara Milorada Mićunovića.

72′ Žuti karton je zaradio Omar Beća.

72′ Mekić je šutirao ponovo iz velike udaljenosti, ali je Perišić uspio skrenuti u korner.

70′ Utakmica je za kratko prekinuta zbog skandiranja navijača Željezničara protiv rukovodstva Saveza.

66′ Dobra ideja Mekića koji je pokušao uposliti Zdunića na ivici kaznenog prostora, ali je krilnom napadaču Željezničara lopta prošla ispod noge.

64′ Dobar dupli pas su odigrali Bojo i Mujezinović, a na kraju je Bojo slabo uputio povratnu loptu, koju je Đoko Milović izbacio u korner.

processed 48

60′ Dosta prostora je imao Zec ispred sebe, ali je odigrao lošu povratnu loptu u šesnaesterac.

55′ Brz kontranapad Željezničara. Bojo je odigrao do Zdunića koji je šutirao nisko u suprotan ugao, ali nije bio precizan.

52′ Blagi pritisak Leotara na početku drugog dijela.

49′ Centrirao je Todorović na drugu stativu, ali se prilikom upućivanja centaršuta okliznuo, pa je lopta otišla u gol aut.

48′ Fauliran je Ognjen Todorović na rubu kaznenog prostora. Prilika za Leotar da uputi opasan centaršut.

48′ Žuti karton je dobio Vedran Vrhovac zbog starta nad Zecom.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

processed 47

45+3′ Završeno je prvo poluvrijeme.

45′ Tri minute nadoknade.

44′ GOOOOOOOL! Željezničar vodi 1:0. Izblokiran je Zdunić u šesnaestercu, a lopta se odbila do Mekića koji je iz velike udaljenosti šutirao nisko, lopta je pogodila stativu, odbila se u leđa Perišića, a potom i u gol.

38′ Najbolja šansa za Željezničar do sada. Centrirao je Subašić, Zdunić spustio loptu do Boje, koji je sa pet metara prebacio Perišića, ali i okvir gola.

37′ Još jednom je Vrhovac skočio najviše nakon kornera koji je izveo Bojo, no ponovo bez problema za Perišića.

34′ Mekić se jednim driblingom namjestio na desnu nogu i šutirao sa distance, išla je lopta u okvir gola, ali pravo u ruke Perišića.

processed 46

30′ Pokušao je Subašić iz velike udaljenosti, ali je bio neprecizan.

29′ Bojo je izveo korner i centrirao u kazneni prostor, a Vrhovac glavom loptu poslao visoko preko gola.

26′ Ušao je Mujezinović u šesnaesterac Leotara i uputio udarac, ali je intervenisao Perišić.

24′ Odlična situacija za domaće. Vedad Subašić je uputio prizeman centaršut u peterac, ali je za jedan korak bio kratak Juričić koji bi sigurno postigao pogodak da je stigao do lopte.

21′ Dobra šansa za Leotar u ovom trenutku. Stigla je lopta na drugu stativu do Zeca čiji je udarac u posljednjem trenutku blokiran.

20′ Centrirao je Mustafa Mujezinović, no preblizo je to bilo golu Perišića koji je izašao i uhvatio loptu.

16′ Opasno je bilo ispred gola domaćih, ali je Asim Zec faulirao u napadu Aleksandra Kosorića. Za kratko su obojica ostala na travi nakon duela.

processed 45

12′ Prva dobra šansa za Željezničar. Zdunić je izašao ispred Rista Perišića, iz kojeg duela je kao uspješniji izašao golman Leotara.

10′ Lopta u uvodnom periodu više u posjedu Željezničara, ali bez pravih prilika još uvijek.

6′ Ponovo su domaći loptom tražili Zdunića. Petar Bojo je ovaj put uputio pas, ali je krilni napadač “Plavih” bio u nedozvoljenoj poziciji.

3′ Dobru loptu je poslao Nedim Mekić prema Bruni Zduniću, koja je ipak za malo bila prejaka i otišla u gol aut.

1′ Imao je Željezničar prvi napad. Centrirao je Luka Malić sa lijeve strane, Luka Juričić primio loptu u šesnaestercu, ali je intervenisala odbrana gostiju.

1′ Počela je utakmica.