Željezničar pokerom golova razbio Mladost u gostima

Željezničar je u okviru 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na “MGM Farm areni” u Doboju kod Kaknja savladao Mladost rezultatom 4:0.

Bili su “Plavi” bolja ekipa tokom svih 90 minuta igre, a prvu priliku da krunišu inicijativu imali su u 13. minuti kada je izblokiran Ivan Juričić. Zaprijetila je i Mladost u 22. minuti preko kapitena Amera Hiroša, ali je Filip Erić bio na mjestu.

Poveo je Željezničar u 25. minuti. Nastala je gužva u kaznenom prostoru domaćih, a Juričić se u svemu tome najbolje snašao i poslao loptu u mrežu Mladosti za vođstvo svoje ekipe 1:0.

Do kraja poluvremena gosti su imali još nekoliko dobrih akcija, ali najbliži novom golu bili su u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada je Ermin Zec nakon kornera glavom zatresao mrežu domaćih.

juricic

Od 59. minute Željezničar je vodio 2:0. Nakon kornera najviši u skoku bio je Haris Hajdarević, ali je i on kao Zec u 45. minuti pogodio prečku, međutim ovog puta lopta se odbila upravo do napadača Željezničara koji je sada bio precizan i uduplao vođstvo svoje ekipe.

Sve dileme oko pobjednika završio je Semir Štilić u 82. minuti kada je pogodio za 3:0 za Željezničar. Ponovo je došlo do gužve u kaznenom prostoru Mladosti, a nakon udarca Juričića, odbijenu loptu je pokupio Štilić i postigao i treći gol za igrače u bijelim dresovima.

Konačnih 4:0 i ubjedljivu pobjedu “Želje” postavio je Mladen Veselinović dvije minute prije kraja regularnih 90 minuta. Uposlio ga je sjajno Štilić, a vezni fudbaler sarajevskog tima postigao svoj prvi ovosezonski gol.

U sljedećem kolu Željezničar ponovo gostuje, ovaj put Zrinjskom u Mostaru, dok Mladost putuje u Sarajevo gdje ih očekuje Olimpik.

MladostBukvić, Alić, Begić (od 88. Veladžić), Dedić, Hiroš, Kovač, Lalić (od 46. Vazda), Mahmić, Nikolić, Šišić (od 86. Hrustanović), Žulj.

Željezničar: Erić, Alispahić (od 70. Veselinović), Blažević (od 89. Beca), Bojo, Hajdarević, Ikić, Juričić, Kosorić, Miličević, Mujezinović, Zec (od 70. Štilić).