Željezničar prekinuo lošu seriju i stigao do sedme pobjede u sezoni

Fudbaleri Željezničara savladali su na domaćem terenu ekipu Veleža sa 2:0 u 15. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Igralo se dosta mirno i većinom na sredni terena, a prvu šansu imao je Žozef Amoa kada je izašao ispred Slaviše Bogdanovića u 23. minutu, ali ne koristi tu priliku. U 30. minutu Amoa je propustio novu priliku kad je zakasnio na loptu od Dženisa Beganovića.

Sedam minuta kasnije Nermin Haskić je poslije kornera šutirao sa pet metara, no to je otišlo preko gola. Istu priliku na drugoj strani imao je Edin Cocalić, no sve je isto završilo, te se na pauzu otišlo s rezultatom 0:0.

Krenuli su u 51. minutu igrači Željezničara u kontru, kada je Omar Beća proigrao Žozefa Amou koji je protrčao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac te matirao Slavišu Bogdanovića za 1:0.

Ubrzo nakon toga Dino Hasanović je uputio udarac sa oko 25 metara, ipak taj šut je otišao preko gola. Opet je zaprijetio Amoa u 65. minutu, no to odlazi iznad gola. U posljednjih deset minuta oba tima su imali po jednu kontru, no veoma loše su se snašli u ključnim trenucima i te velike šanse su propale.

Frane Ikić je u sudijskoj nadoknadi napravio penal nad Santosom, a Nedim Mekić je u 92. minutu dao gol sa bijele tačke za konačnih 2:0.

U narednom kolu Željezničar gostuje Tuzla sitiju, a Velež dočekuje Leotara.