željezničar

Fudbaleri Željezničara pobijedili su ekipu Radnika rezultatom 2:0 u okviru 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Golove odluke postigli su Luka Juričić i Bruno Zdunić.

Utakmica na Grbavici počela je tvrdo na obje strane. Izabranici Velibora Đurića odlučili su se za malo defanzivniju varijantu i svoje prilike tražili su iz kontranapada kojih je i bilo u prvom poluvremenu.

U prvih 15. minuta utakmice možemo izdvojiti udarac Mustafe Mujezinovića sa ruba šesnaesterca, ali njegov šut je izblokiran. Imao je i Luka Juričić par udaraca ka golu Radnika, ali je falilo intenziteta i Samed Hodžić je poprilično lagano zaustavljao sve pokušaje Željezničara.

Prva velika prilika za goste bila je u 18. minuti kada je Mile Todorov sa penala šutirao preko gola. Zadnji sa loptom igrao je Ante Blažević i Radnik je dobio korner, iz kojeg nije bilo opasnosti jer je centaršut bio previše jak.

Željezničar, Željezničar prekinuo seriju loših rezultata pobjedom nad Radnikom na Grbavici

U drugom dijelu prvog poluvrmena inicijativu su imali fudaleri Željezničara, a vrijedi istaknuti dobar udarac Nedima Mekića i dobru odbranu Hodžića koji je spriječio vođstvo domaćih.

Igrala se 38. minuta utakmice kada je Todorov prošao kroz sredinu, nanizao par fudbalera Željezničara, a onda se dobro postavio Mate Crnčević koji je izblokirao loptu u korner.

Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 0:0.

Na startu drugog dijela Tomislav Ivković napravio je dvije napadačke izmjene, a na teren su ušli Samir Bekrić i Bruno Zdunić umjesto Petra Boje i Mustafe Mujezinovića.

To je odmah urodilo plodom. Po desnoj strani probio je Blažević, a na loptu je naletio Juričić koji ju je iz prve poslao iza leđa golmana Radnika Hodžića za vođstvo Željezničara.

U nastavku vidjeli smo mirniju utakmicu. Trener Radnika Velibor Đurić na teren je poslao Jovana Motiku, koji otkad je ušao na teren bio je najbolji pojedinac u gostujućoj postavi.

U 79. minuti Motika je probio po desnoj strani, centrirao, a lopta je navodno pogodila u ruku jednog fudbalera Željezničara, a glavni sudija Zoran Grbić samo je odmahnuo na prigovore fudbalera Radnika.

Konačan rezultat u drugoj minuti sudijske nadoknade postigao je Zdunić koji je dobro skočio nakon kornera koji je izveo Bekrić, i loptu glavom poslao u nebranjeni dio mreže.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Željezničar je uspio doći do izuzetno važna tri boda pred nastavak prvenstva, dok je Radnik ostao na posljednjem mjestu i u grčevitoj borbi za opstanak.

Narednu utakmicu Željezničar će igrati protiv Slobode na “Tušnju”, dok će Radnik dočekati Borac iz Banjaluke.

Utakmicu iz minuta u minut mogli ste pratiti OVDJE.