Željezničar preokrenuo, a potom Sloboda u posljednjim minutama stigla do boda

Željezničar i Sloboda remizirali su 15. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na “Grbavici” rezultatom 2:2.

Počela je utakmica kao iz snova za Slobodu iz Tuzle. Alen Kurtalić je ostao sam u šesnaestercu nakon kornera i glavom pogodio mrežu Filipa Erića.

Mogao je u osmoj minuti Semir Štilić napraviti nešto više, ali je nakon dobrog driblinga šutirao neprecizno. Minut kasnije veliku priliku propustili su domaći. Luka Juričić je odigrao do Semira Bekrića koji pogađa stativu.

17. minut se igrao kada je Siniša Stevanović probao svoj udarac, međutim ni on nije bio precizan. Stigli su zasluženo “Plavi” do izjednačenja u 22. minuti. Štilić je šutirao u gužvi nakon šesnaesterca, a lopta se odbila do Juričića koji donosi poravnanje Željezničaru.

Mogao se opet desiti šok za domaće u 26. minuti. Said Husejinović je nakon greške odbrane došao sam pred Erića, međutim iz blizine pogodio je prečku. U 33. minuti Mehmed Alispahić je probao svoj udarac, no Adnan Golubović je lijepo odbranio taj pokušaj. Imao je Željezničar terensku inicijativu do kraja poluvremena, međutim nije uspio stvoriti veću šansu.

AH2A4928

Prvu dobru priliku u drugom dijelu imao je Bekrić u 54. minuti, ali je iskusni fudbaler sa ivice kaznenog prostora neometan šutirao daleko preko gola. Fauliran je Štilić u 63. minuti na oko dvadeset metara od gola gostiju, upravo je kapiten “Želje” uzeo da izvede prekid, no bio je neprecizan i lopta je otišla u gol-aut.

Zaprijetila je i Sloboda nakon pet minuta. Husejinović je presjekao loptu i sa oko tridesetak metara snažno šutirao, ali je lopta prošla pored gola i Erić nije imao potrebu da interveniše. U 72. minuti Nemanja Tomašević je postigao gol za goste, međutim on je poništen zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao asistent gola.

Nakon toga u 75. minuti domaći dolaze do prednosti. Dugo je trajala akcija “Plavih” koja se na kraju završila tako što je povratnu loptu Bekrića iskoristio Štilić i postigao gol sa 2:1 na semaforu za Željezničar.

Veliku šansu propustio je Dejan Uzelac pet minuta prije kraja kada je nakon kornera ostao sam na pet metara, Erić je već bio savladan, ali je defanzivac Slobode glavom prebacio gol.

Onda u 89. minuti gosti dolaze zasluženo do izjednačenja. Husejinović je lijepo proigrao Adija Alića koji sa nekoliko “lažnjaka” vara svoje čuvare i preciznim udarcem matira Erića za veliko slavlje svoje ekipe i konačan rezultat 2:2.

AH2A4919

U sljedećem kolu Sloboda igra protiv protiv Zrinjskog na “Tušnju“, dok Željezničar gostuje Mladosti u Doboju kod Kaknja.