Željezničar je u okviru 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Leotar na “Grbavici” rezultatom 1:0.

Imali su domaći inicijativu od prve minute, pa Leotar praktično deset minuta nije uspio uspostaviti nekoliko pasova na svojoj ili protivničkoj polovini. Ipak, Željezničar je do prve šanse čekao 11 minuta. Tada je Bruno Zdunić mogao dovesti “Plave” u prednost, ali je u sitauciji jedan na jedan sa golmanom Leotara Risto Perišić izašao kao pobjednik.

Leotar je priprijetio u 21. minuti kada je lopta stigla na drugu stativu do Asima Zeca, a bivši fudbaler Željezničara je bio izblokiran i lopta je otišla u korner. Tri minute kasnije moglo je biti opasno po goste, Vedad Subašić je uputio prizeman centaršut u peterac, a Luka Juričić bio prekratak da loptu smjesti u mrežu.

Željezničar je sjajnu šansu imao u 38. minuti kada je centaršut Subašića Zdunić spustio do Petra Boje, koji je sa pet metara prebacio Perišića, ali i okvir gola gostiju.

Bolju igru i inicijativu Željezničar je krunisao u 44. minuti. Prvo je blokiran Zdunić, da bi se potom lopta odbila do Nedima Mekića koji je iz velike udaljenosti ispalio projektil, lopta je pogodila stativu, a potom se od leđa Perišića odbila u mrežu Leotara.

Željezničar, Željezničar zaslužio sreću protiv Leotara, Plavi slavili pred svojim navijačima

U drugom poluvremenu dosta manje prilika i uzbuđenja. Otvaranje nastavka pripalo je Leotaru koji je imao loptu u svom posjedu, ali nisu “Tigrovi” bili opasni ispred gola Željezničara.

Željezničar je mogao povećati prednost u 55. minuti kada su domaći odigrali brz kontranapad, Zdunić je izašao ispred Perišića, gađao suprotan ugao, ali pored gola.

Velika šansa za domaće bila je u 77. minuti kada je Bojo izašao sam ispred Perišića, no tada je golman Leotara zastavio veznog igrača “Plavih“. Tri minute kasnije “Željo” je povećao prednost, ali se Hamza Gasal našao u nedozvoljenoj poziciji, pa je gol poništen, a na semaforu do kraja meča ostalo 1:0 za Željezničar.

Dešavanja iz minuta u minut sa ovog meča možete pročitati OVDJE.

Željezničar u sljedećem kolu gostuje Borcu u Banjaluci, dok Leotar dočekuje Radnik.