REUTERS/Ciro De Luca

Milan je minimalnim rezultatom slavio u Napulju.

U Napulju su danas Napoli i Milan vodili bitku za čelnu poziciju Serije A, a uspješniji je bio gostujući tim koji je slavio pobjedu od 1:0.

Izjednačeno prvo poluvrijeme nije ponudilo puno toga na terenu, ekipe su čuvale zone ispred svojih golova, te se na odmor otišlo s početnim rezultatom.

Tokom drugih 45 minuta rasplamsala se energija oba tima i igrači su davali sve od sebe kako bi svoj tim doveli do pobjede, a u takvoj atmosferi bolje se snašao Milan.

Napoli je tokom drugog poluvremena zaprijetio četiri puta, a Rosoneri osam. Odlučujući trenutak desio se u 49. minuti kada je Davide Kalabrija uputio oštar prizeman centaršut, a to je iskorisito Olivije Žiru koji je poslao loptu iza leđa Davida Ospine

U trećoj minuti nadoknadnog vremena Aleksis Salemakers je imao odličnu priliku da pobjedu gostiju učini ubjedljivijom, ali mu je Ospina odbranio u jedan na jedan situaciji.

Milan je sada prvi sa 60 bodova, Inter ih ima 58, a Napoli 57.