Košarkaši Zlatibora savladali su na domaćem terenu ekipu Sutjeske iz Nikšića sa 82:78 u 1. kolu Druge ABA lige.

Tim Zlatibora je imao tu sreću da se na njihovom terenu odigraju mečevi prva četiri kola prvenstva, a nevjerovatnim preokretom stigli su do pobjede nad ekipom iz Nikšića.  Već u prvoj četvrtini Sutjeska je imala dvocifrenu prednost, ali su domaći košarkaši uspjeli početkom druge dionice da priđu na -2 (25:23). Ipak u nastavku su gosti bili puno bolji, a u posljednjih deset minuta su ušli rezultatom 63:50. Nevjerovatnom igrom u četvrtoj četvrtini Zlatibor je napravio preokret i na dva i po minuta prije kraja su stigli do vođstva od 75:73. Do kraja su održali tu prednost i slavili su sa 82:78.

Najefikasniji na meču bio je Đorđe Milošević sa 23 poena, Ismet Sejfić je imao 15, kod pobjednika je najbolji bio Nemanja Protić sa 19 poena, a Dušan Kutlešić je postigao 16 poena. U narednom kolu Zlatibor igra protiv Širokog, a Sutjeska sa MZT-om.