Košarkaši Zlatibora savladali su danas ekipu Slobode rezultatom 79:67 (18:15, 20:17, 21:17, 20:18) u okviru prvog kola drugog balona Druge ABA lige u Banjaluci.

Sloboda je vodila tokom čitave prve četvrtine, a prednost je uspjela da ispusti na 1:29 do kraja, kada je Dragoslav Papić izjednačio na 12:12 sa linije slobodnih bacanja. Potpuni preokret ekipa iz Čajetine je napravila kada je u posljedjnim sekundama meča novajlija u redovima Zlatibora Dragan Jeftić pogodio je trojku za 18:15.

Obje ekipe pružile su poenterski skromnu partiju u prvom dijelu. Papić je vukao ekipu Zlatibora, pa je ovaj tim do kraja drugog kvartala imao skoro dvocifreno vođstvo poenima iskusnog košarkaša (31:23). Sloboda se malo probudila, pa je Đorđe Pažin smanjio prednost sa linije penala na 31:28. Do odmora Zlatibor je kontrolisao prednost i sa novom trojkom Jeftića, te Papićevim poenima iz igre prvo poluvrijeme završeno rezultatom 38:32 u korist.

Zlatibor, Zlatibor u derbiju nadigrao užičku Slobodu u okviru Druge ABA lige

U trećem periodu Zlatibor je nastavio sa boljom igrom, i čak došao do dvocifrene prednosti od 15 poena razlike (55:40). U seriji su bili Dušan Kutlešić, Bojan Stanojević i raspoloženi Papić. Košarkaši iz Čajetine su bez većih problema održavali vođstvo u trećem kvartalu, a posljednja četvrtina počela je rezutatom 59:49.

Zlatibor je i dalje na parketu bio superiorniji protivnik, a trojkom Stefana Mitrović nakon dva minuta igre u posljednjoj četvrtini, tim iz Čajetine je imao najveću prednost na meču od 65:49. Isti igrač je na 3:49 minuta do kraja dvojkom povisio rezultat na 73:56. Ekipa Strajina Nedovića je sigurno privela kraju ovaj meč i došla do četvrtog trijumfa u Drugoj ABA ligi pobjedom nad komšijama iz Užica 79:67.

Najefikasniji u pobjedičkoj ekipi bio je Dragoslav Papić sa 18 poena, dok je u redovima Slobode Đorđe Pažin imao 14.

U narednom kolu Zlatibor će igrati protiv Studentskog centra, dok će se Sloboda sastati sa ekipom MZT-a.