Zmajevi

Muška košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je pobjedu nad Belgijom na međunarodnom turniru u estonskom gradu Tartuu.

Zmajevi su dobru partiju najavili već u prvoj četvrtini, koju su dobili 20:13. Najveće vodstvo izabranici selektora Adisa Bećiragića ostvaruju u 26. minuti, od 14 poena razlike (50:36).

Belgijanci su povremeno uspjevali smanjiti rezultatsku distancu, ali ništa više od toga. Na koncu je meč okončan trijumfom bh. tima od 74:68.

Najefikasniji kod Zmajeva bili su Jusuf Nurkić sa 18 poena i 9 skokova, Miralem Halilović i Džanan Musa, po 14 poena, u redovima Belgijanaca Lekomt i Žile sa po 11. Reprezentativci BiH sutra igraju protiv domaćina Estonije i to od 16h po našem vremenu.