ФК Борац Козарска Дубица/Facebook

Borac iz Kozarske Dubice je pobijedio Rudar Prijedor u derbiju kola Prve lige Republike Srpske rezultatom 1:0. Nakon susreta za MeridianSportBH trener Dubičana Zoran Bujić je otkrio svoje utiske.

Za njega je ovo bila posebna utakmice jer je svoje prve fudbalske korake i kao igrač, i kao trener sticao u Rudaru, te u tom klubu napravio zapažene rezultate.

Odigrali smo jednu zahtjevu utakmicu gdje smo pobijedili najbolju ekipu Prve lige Republike Srpske. Vrlo dobro smo analizirali njihovu igru i znali smo slabe tačke Rudara i znali smo da su pod velikim pritiskom što je vrlo bitan detalj i što se na kraju ispostavilo ključnim jer nisu ga izdržali i dobili su gol u zadnjim minutama i tri crvena kartona” – rekao je Zoran Bujić, a potom dodao:

U prvoj minuti smo doživjeli šok jer nam je jedan od ključnih igrača Nemanja Marinković slomio nogu, ali smo se brzo oporavili od toga i nastavili da sprovodimo dogovor iz svlačionice. Dobro smo stajali na terenu i nismo im dali puno prostora da se razmahnu jer imaju jake, i brze individualce i znali smo da se ne smijemo upustiti u trku sa njima. Iskoristili smo na kraju trenutak njihove dekoncetracije i došli do pobjede“.

Borcu je ovo bio treći trijumf u nizu čime su potvrdili da se nalaze u sjajno formi, te stigli na sedmo mjesto u Prvoj ligi Republike Srpske.

Sama utakmica je bila dosta dinamična i zanimljiva i opravdala epitet derbija. Mi smo već arhivirali ovu utakmicu i okrećemo se gostovanju u Novom gradu. Čestitam mojim igračima koji su ostavili srce na terenu i čestitam ekipi Rudara na fer i korektnoj igri i želim ih ulazak u Premijer ligu jer stvarno po svemu i zaslužuju” – kazao je Bujić.

Nakon utakmice Borca i Rudara, tim iz Prijedora ostao je bez trenera pošto je sa Borisom Savićem dogovoren sporazumni prekid saradnje.