Zrinjski iz blata odnio tri boda, Široki nastavio negativan niz

Zrinjski je u derbiju 17. kola Premijer lige pobijedio Široki Brijeg rezultatom 2:0.

Široki Brijeg je Zrinjski dočekao na Mokrom Docu, zbog radova na stadionu Pecara. Užasan teren obilježio je prvo, a u drugom poluvremenu igračima je bilo još teže za igrati jer je i ono malo travnate površine, nestalo pod blatom.

Jedini gol u prvom poluvremenu za Zrinjski je postigao Antonio Ivančić. Prethodno je centrirao Nemanja Bilbija, a nakon duela golmana Širokog Tomislav Tomića i Franka Sabljića lopta je došla do Ivančića koji je proslijedio u mrežu. Tražili su domaći prekršaj nad golmanom, ali se glavni arbitar nije oglasio.

U 57. minuti Zrinjski je povećao na 2:0. Bilbija je dobio duel sa Ivanom Šaravanjom, a potom prošao i Marića i postigao pogodak.

Pokušao se Široki Brijeg vratiti u nastavku, ali je zbog terena nemoguće bilo kroz pas igru doći do gola protivnika. Tražili su domaći u 88. minuti penal nakon što je po njihovom mišljenju Stjepan Radić igrao rukom u svom šesnaestercu, ali se još jednom sudija nije oglasio.

Završeno je ovom utakmicom pretposljednje kolo Premijer lige u jesenjem dijelu. U zadnjem, Zrinjski će dočekati Sarajevo, a Široki Brijeg gostuje Zvijezdi 09.

Prije toga, Zrinjski dočekuje Aston Vilu.