Zrinjski je u 18. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Mladost na “MGM Farm areni” u Doboju kod Kaknja rezultatom 1:0.

Prvo uzbuđenje u Doboju kod Kaknja viđeno je u šestoj minuti. Miloš Filipović je fauliran na 20 metara od gola domaćih, krilni napadač Zrinjskog je i preuzeo odgovornost, međutim nije bio precizan i lopta je otišla preko gola. Domaći su prvi put zaprijetili u 24. minuti i mogli vrlo lako do vođstva. Amer Hiroš je proigrao Nedima Hadžića koji u situaciji jedan na jedan sa Ivanom Brkićem šutira malo pored stative.

Poveo je Zrinjski nakon pola sata igre, a precizan je bio najbolji strijelac lige Nemanja Bilbija. Luis Ibanjez je ubacio loptu u kazneni prostor, a tamo se nakon dosta gužve najbolje snašao Bilbija i snažnim udarcem poslao loptu u mrežu.

Dvije minute kasnije malo je nedostajalo da Bilbija i poveća prednost, ali ipak njegov udarac prošao pored gola. Do kraja prvog dijela gosti su kontrolisali igru, ali bez većih prilika na odmor se otišlo rezultatom 1:0 za Zrinjski.

Zrinjski, Zrinjski se provukao u drugom poluvremenu i stigao do sva tri boda protiv Mladosti
FK Mladost Doboj – Kakanj/Facebook

Krenula je Mladost dosta ofanzivnije u drugom poluvremenu, a prvu potencijalnu priliku imali su u 53. minuti kada je Slobodan Jakovljević blokirao Enesa Alića. Pet minuta kasnije Hiroš je napravio sjajan solo prodor i petom dodao do Anesa Vazde, međutim njegov udarac zaustavio je Brkić

Bio je u centru pažnje Hiroš i u 65. minuti kada je nakon novog prodora ubacio loptu do Amera Begića koji je ipak bio neprecizan. Prvu šansu u drugom dijelu gosti su imali u 67. minuti, a udarac Bilbije u korner je poslao Semir Bukvić.

Veliku grešku u 77. minuti napravio je Jakovljević i Hadžić je izašao sam ispred Brkića, krenuo i njega proći, a golman Zrinjskog je u posljednjem trenutku uhvatio loptu ispred napadača Mladosti i najbolja šansa na utakmici je otišla u nepovrat.

Tražili su domaći jedanaesterac u 89. minuti, no Aleksandar Njegomirović je procijenio da nema prekršaja i pustio je da se igra nastavi na šta su se žalili igrači Mladosti. To je ujedno bilo i posljednje uzbuđenje na utakmici koja je završena rezultatom 1:0 za “Plemiće“.

Zrinjski u posljednjem kolu prve polusezone gostuje Širokom Brijegu na “Pecari“, dok Mladost putuje u Mostar na noge Veležu.