HŠK Zrinjski Mostar/facebook

Zrinjski je savladao Željezničar rezultatom 2:1 u okviru 27. kola Premijer lige.

Zrinjski je već na samom startu stigao do prednosti. Neoprezna je bila odbrana Željezničara što je u drugoj minuti iskoristio Niko Janković i doveo Plemiće u prednost.

Moglo je u petoj minuti biti već 2:0 za goste, ali je Ante Blažević intervenisao u posljednjem trenutku i spriječio pogodak Ivana Jukića. U 20. minuti Aleksandar Kosorić je spasio Željezničar kada je i on intervenisao sa gol linije. Potom u 33. minuti dobra šansa za Željezničar. Blažević je napravio solo prodor, ali je Čondrić uspio da ga zaustavi.

U 63. minuti Zrinjski je stigao do drugog gola, a Nemanja Bilbija do 28. u sezoni. Izašao je napadač Zrinjskog sam ispred Bendera i sjajno pogodio u suprotan ugao.

Uspio je Željezničar da u 76. minuti smanji na 2:1, kada je nakon dodavanja Omara Beće Sedad Subašić šutirao ispod Čondrića.

Zrinjski u narednom kolu dočekuje Široki Brijeg, dok Željezničar gostuje Tuzla sitiju.