Zrinjski nemoćan u Varšavi, Legija drugi put savladala Plemiće

Zrinjski je u 4. kolu grupne faze Lige konferencija izgubio od Legije u Varšavi rezultatom 2:0.

Dobro je krenuo Zrinjski u susret s Legijom, ali bez obzira na to što su Plemići stajali dobro na terenu, nije domaći tim dozvolio nijednu šansu mostarskom klubu.

Do prednosti Legija je došla u 14. minuti kada je centaršut domaćeg tima prošao kroz šesnaesterac i stigao na drugoj stativi Rafala Augustinjaka koji je iz voleja snažnim udarcem poslao loptu iza leđa Marka Marića.

Dugo se onda nije dešavalo ništa na terenu, sve do 30. minute kada je u naizgled bezazlenoj situaciji Josip Ćorluka oborio protivničkog igrača u šesnaestercu, a glavni arbitar pokazao na penal. Odgovornost je preuzeo kapiten Žozelu i povećao prednost Legije.

Zrinjski je najveću šansu imao u 45. minuti kada je golman Legije boksovao loptu do šesnaesterca gdje je bio Dario Čanađija, ali je njegov udarac otišao visoko preko gola.

Pokušao je Zrinjski u drugom poluvremenu izaći u presing Legiji, ali nisu pravili veće probleme poljskom timu, koji je u 59. minuti mogao dodatno povećati prednost, ali je Stiv Kapuadi šutirao pored gola u izglednoj situaciji.

U narednom kolu, Zrinjski će gostovati u Holandiji ekipi AZ Alkmara.