Zrinjski je u 28. kolu Premijer lige na svom terenu savladao Široki Brijeg rezultatom 1:0.

Za razliku od većine utakmica Zrinjskog ove sezone, Plemići večeras nisu bili toliko ubjedljivi, ali su igrali onoliko koliko im je trebalo, da upišu novu premijerligašku pobjedu.

Imali su domaći posjed tokom svih 90 minuta, ali je i Široki Brijeg imao situacije iz kojih je mogao zaprijetiti protivniku. Dok je Zrinjski u prvom poluvremenu najbolju šansu imao prilikom dalekometnog šuta Ivana Bašića kojeg je zaustavio Dario Miškić, gosti su mogli povesti kada odličan pas Jakova Blagaića nije uspio na pravi način primiriti Božo Vukoja i tako upropastio sebi potencijalnu priliku jedan na jedan sa Antoniom Soldom.

Nakon sat vremena igre u Mostaru, Zrinjski je poveo. Izveli su domaći uigranu akciju nakon kornera, te je Nemanja Bilbija propustio da postigne pogodak, lopta se odbila do Josipa Ćorluke, a on dobrim udarcem loptu poslao u mrežu.

Imao je Zrinjski i nakon toga inicijativu, no na semaforu je ostao rezultat iz 59. minute i Plemići su ostvarili novu pobjedu u Premijer ligi.

Nakon utakmice slijedi ceremonija dodijele medalja i pehara, a potom i slavlje u Mostaru povodom sedme titule Premijer lige za Zrinjski.