Zrinjski odnio sva tri boda sa Polica, sjajna reakcija Bilbije u finišu sačuvala Mostarce (VIDEO)

U okviru osmog kola Premijer lige BiH, Zrinjski je na “Policama” savladao Leotar sa 1:0.

Mostarci su tako stigli do svog 15. boda, dok je “Leo” ostao na pet.

Izabranici Sergeja Jakirovića su od samog početka nametnuli svoj tempo igre i izgledali su bolje na terenu.

Već u petom minutu, viđena je velika prilika za Zrinjski. Alvir Bekić je odlično prošao i ubacio sa lijeve strane, a Nemanja Bilbija je u šesnaestercu uhvatio volej, međutim Risto Perišić je to ukrotio.

Nešto kasnije, gosti su ponovo zaprijetili. Bilbija je sjajno ostavio loptu na sredini šesnaesterca za Dragana Juranovića, a ovaj je odlično šutirao, no pogodio je prečku.

Gosti su često prijetili preko Josipa Ćorluke, koji je pravio probleme protivnicima po desnoj strani, dok Trebinjci nisu uspijevali povezati pasove na željen način i nisu imali igru koja bi ih mogla odvesti do slavlja.

Trebinjci su postepeno dolazili do daha i pritisak Zrinjskog je popustio, no Mostarci su poveli u 28. minutu. Bekić je izveo korner na prvu stativu, a lopta se nedugo zatim odbila do Dragan Juranovića, koji je snažnim udarcem van šesnaesterca savladao protivničkog čuvara mreže.

via GIPHY

U nastavku, i jedni i drugi su igrali bez previše ambicija prema naprijed, pa se na veliki odmor otišlo sa 1:0.

leotar zrinjski

Drugo poluvrijeme je proteklo u dosta mirnijem tempu.

Zrinjski je ponovo bio za nijansu konkretniji, a do udvostručenja vođstva su mogli u 55. minutu, kada je Bilbija nakon centaršuta Bekića bio za nijansu neprecizan.

Trebinjci nisu imali previše ideje u napadu, a solidnu šansu su imali u 63. minutu, no Lazar Nikolić se iz izgledne pozicije odlučio za dodavanje umjesto šuta, što se ispostavilo kao loša odluka.

Činilo se da Mostarci u potpunosti kontrolišu susret, međutim domaćini su pokazali zube u posljednjih desetak minuta.

Preuzeli su inicijativu, a odličnu priliku su imali u 86. minutu. Nakon sjajno izvedenog kornera, Luka Kukić je već bio savladan, no ukazao se Bilbija, koji je odličnom reakcijom spriječio loptu da uđe u praznu mrežu.

Ekipa Branislava Krunića je nastavila pokušavati, no nije imala snage za povratak i konačan rezultat je ostao 1:0. Detaljan tok meča sa dešavanjima iz minuta u minut ste mogli pratiti OVDJE.

U narednom kolu, Zrinjski će kod kuće igrati gradski derbi protiv Veleža, dok Leotar na “Koševu” ide na megdan Sarajevu.