Kasper Rud je u četvrtfinalu Mastersa u Majamiju slavio je protiv Aleksandra Zvereva sa 2:1 u setovima.

Norveški teniser Kasper Rud je ostvario svoju prvu pobjedu protiv Aleksandra Zvereva iz tri međusobno odigrana susreta, a savladao ga je u tri odigrana seta.

Prvi set je dobio upravo Rud sa 6:3 u gejmovima, dok je drugi set pripao Njemcu (6:1). U odlučujućem setu je ipak norveški teniser ostao više skoncentrisan u odnosu na Zvereva, napravio je brejk već u drugom gejmu, a nakon toga je održao svoj servis do kraja meča i slavio sa 6:3 na kraju.

Iako je Zverev bio favorit na ovom meču, a bio je i drugi nosilac na turniru, očekivala se njegova pobjeda. Ipak, Rud je pokazao više želje i na kraju je zasluženo slavio. Tako će se on u borbi za finale sastati sa Argentincem Fransiskom Serundulom kom je Janik Siner morao da preda meč pri rezultatu 4:1 u početnom setu.