Crvena zvezda Meridianbet slavila u derbiju protiv Budućnosti, Tobi i Nedović predvodili crveno-bijele

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su ekipu Budućnosti u derbiju šestog kola ABA lige, a konačan rezultat bio je 95:86.

Crvena zvezda Meridianbet je tako došla do svoje pete pobjede u regionalnoj ligi, koliko sada ima i Budućnost kojoj je ovo bio prvi poraz.

Izabranici Janisa Sferopulosa su diktirali tempo u prvom poluvremenu te na prvu veliku pauzu otišli sa viškom od 11 poena (53:42). Početkom treće četvrtine su domaći imali i +17 ( 61:44), ali je Budućnost tada ušla u seriju poena te uspjeli da priđe na svega šest poena pred odlučujućih 10 minuta meča.

Ipak, uspjela je Crvena zvezda Meridianbet da zadrži koncentraciju i u posljednjoj četvrtini povrati rezultatski suficit i na kraju sigurno slavi sa konačnih 95:86.

Najefikasniji kod crveno-bijelih bio je Majk Tobi sa 23 ubačena poena, dok je Nemanja Nedović dodao 16 poena, a Šabaz Nejpir dva poena manje (bez promašaja iz igre). Kod gostiju su se istakli Marvin Džons i Mekinli Rajt sa po 17 poena.

Zvezda će u narednom kolu gostovati Zadru, dok će Budućnost na svom parketu dočekati Split.