Zvezda ispustila pobjedu protiv Albe, berlinski tim slavio nakon produžetka

U 14. kolu Evrolige beogradska dvorana “Aleksandar Nikolić” bila je poprište okršaja Crvene zvezde i Albe u kojoj su trijumf odnijeli košarkaši iz Berlina rezultatom 90:84 poslije produžetka.

Šef stručnog štaba “Crveno-bijelih” Saša Obradović na parket je poslao startnu petorku koju su činili Kori Volden, Džordan Lojd, Branko Lazić, Marko Jagodić-Kuridža i Ognjen Kuzmić, dok su im se sa druge strane suprostavili Pejton Siva, Luis Olinde, Luk Sikma, Džejson Grejndžer i Johanes Timan.

Prve poene na utakmici postigao je pripadnik berlinskog tima Siva, dok je za domaće “led probio” pogođenim šutem za tri poena kapiten Lazić. Istom metodom odgovorio je Grejndžer pa su gosti poveli 7:3, ali raspoloženi Volden vratio je Zvezdi rezultatski egal.

Poprilično neefikasnu prvu četvrtinu izabranici Obradovića priveli su kraju serijom 9:2, pa je poslije uvodnih deset minuta igre na semaforu pisalo 16:15 u korist beogradskog sastava.

Na krilima Džonija O’Brajanta i još jednom preciznog Voldena dobro su otvorili drugi kvartal Zvezdini košarkaši, pa poveli 24:15. Vidno raspoloženi rezervista Ognjen Dobrić nastavio je u istom ritmu i poslije njegovih pet uzastopnih poena Alba je morala nadoknaditi rezultatski deficit od 11 poena zaostatka (33:22).

To im je pošlo za rukom na krilima Timana i “džokera” sa klupe Tim Šnajdera koji je dalekometnim šutem za tri poena postavio rezultat prvog poluvremena 37:34.

Treći period takođe je pripao Crvenoj zvezdi, a evroligaške minute dobio je i Aleksa Uskoković koji je to znao iskoristiti, pa je u ovom periodu igre postigao osam poena bez promašaja iz igre, usput podijelivši dvije asistencije. Pred odlučujućih deset minuta Zvezdina prednost bila je 9 poena razlike (57:48).

Presudni igrač i čovjek koji je Albu “vratio u život” krije se u liku i djelu Maodo Loa, a njegovi šutevi za tri poena bez dodirivanja obruča prolazili su kroz koš Zvezde. Košarkaši beogradskog sastava promašivali su u nizu, dok su Siva i Timan serijom 5:0 utakmicu doveli u neizvjesnu završnicu (69:67).

Nalet berlinskog sastava prekinuo je poenima Dejan Davidovac, pa je tri minute prije kraja na semaforu pisalo 71:67. Poslije mnogo vremena Alba je uspjela dovesti rezultat u svoju korist preko Sikme koji je bio precizan sa linije penala (72:71). Samo 100 sekundi prije kraja meča glupost je napravio Grejndžer čiji faul na šutu za tri poena je znao iskoristi Lojd, pa je rezultatska klackalica ponovo bila na strani “crveno-bijelih”.

Već u narednom napadu Lojd je ponovo bio precizan za 76:72, ali nisu izdržali domaći, pa je Alba preko Sikme i Gifija došla do izjednačenja i produžetka (76:76).

U produžetku je postojao samo jedan tim, a psihološki momentum odigrao je veliku ulogu pri šutevima koje su sa velikim samopouzdanjem pogađali košarkaši Albe u dodatnih pet minuta igre.

Taj period igre pripao je njemačkom timu rezultatom 14:8 što je bilo dovoljno za konačnih 90:84 u korist gostujućeg sastava.

Najefikasniji pojedinac u pobjedničkom timu bio je Maodo Lo uz 21 postignut poen (4/6 za tri poena), a pratio ga je Pejton Siva koji je ubacio dva poena manje.

Džordan Lojd ubacio je identičan broj poena kao Lo, Ognjen Dobrić brojao je do 13, a Džoni O’Brajant meč je završio uz 11 poena i četiri asistencije.