U revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, Crvena zvezda je pregazila Kairat i slavila rezultatom 5:0.

Nakon što je izgubila prvi duel sa 2:1, Crvena zvezda je u Beogradu pokazala drugo lice i bez problema okrenula rezultat u svoju korist i tako prošla u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona gdje će igrati protiv moldavskog Šerifa.

Kairat je u ovom meču bio oslabljen neigranjem startnog golmana Stasa Pokatilova što se itekako osjetilo pošto je mladi Danil Ustimenko napravio nekoliko kikseva koji su direktno kumovali golovima Crvene zvezde. Nije bilo ni Nebojše Kosovića koji se povrijedio na prošloj utakmici, a pod virusom korona je bio Maki Banjak. U igru nije ulazio Hoze Kante koji je preskočio sve treninge ove sedmice zbog korone.

Zvezda, Zvezda naplatila sve dugove Kairatu: Pet golova u mreži Ustimenka za prolaz dalje crveno-bijelih

Zvezda je večeras do prednosti došla već u devetoj minuti. Aleksandar Katai je raspalio sa dvadeset metara i matirao slabo postavljenog Ustimenka. Nakon tog pogotka, izabranici Dejana Stankovića su nastavili da pritiskaju Kairat, a nagrada je došla 12 minuta kasnije.

Aleksandar Dragović je došao do jedne lopte na sredini terena i uspješno je proslijedio za Loisa Dionija, a francuski napadač je bio pribran i zatresao mrežu Kairata za svoj prvi pogodak u crveno-bijelom dresu.

Do kraja prvog poluvremena, Crvena zvezda je stvorila još nekoliko ozbiljnih prilika, a povećanje rezultata na 3:0 je došlo u 42. minutu. Kairat je napravio prekršaj na ivici šesnaesterca, loptu je uzeo Katai i uspješno pogodio u golmanov ugao za nedostižnu prednost Beograđana.

Nije se Zvezda zadovoljila sa tri gola razlike. Već na početku drugog poluvremena, Milan Rodić je proigrao Mirka Ivanića, a ovaj odveo crveno-bijele na 4:0.

Par minuta kasnije, u izglednoj šansi se našao Filipo Falko, ali nije bio precizan. Ipak, manje od minute nakon neiskorištene šanse, Italijan je ponovo dobio loptu, samo je ovaj put bio puno precizniji za petardu na stadionu “Rajko Mitić”.

Do kraja susreta, Zvezda je imala još nekoliko izglednih prilika, ali rezultat je ostao isti.

Kompletan tekstualni prenos iz minuta u minut, pročitajte OVDJE.

Crvena zvezda je ovom pobjedom izborila siguran nastup u grupama jednog od tri evropska takmičenja. U najgorem slučaju, to će biti grupna faza Lige konferencija.

U trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, Zvezda će igrati protiv Šerifa, a prvi meč se igra u Beogradu sljedeće sedmice. Kairat svoj evropski put nastavlja u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope gdje će igrati protiv Alaškerta.

Ako bi izbacili moldavskog šampiona, izabranici trenera Stankovića bi imali osiguran nastup u grupama Lige Evrope.