Crvena zvezda je u prvom meču polufinalne serije ABA lige na svom parketu savladala Cedevita Olimpiju sa 93:82 (26:23, 27:25, 18:15, 22:19).

Drugi meč je na programu za četiri dana, od 18:30 u Ljubljani.

Prvo poluvrijeme je bilo izuzetno efikasno sa obje strane, a u njemu se nešto bolje snašla Crvena zvezda. I jedni i drugi su u meč ušli malo sporije, no vremenom su se razigrali.

Crveno-bijeli su na prvu pauzu otišli sa +3 (26:23), a u drugoj su dodatno povećali prednost. Ljubljančani su u nekoliko navrata izjednačili, međutim nisu došli do preokreta i nakon 20 minuta igre je na semaforu stajalo 53:48.

Izabranici Dejana Radonjića su u trećoj dionici ofanzivnim skokom nanijeli dosta štete protivniku. Košarkaši Cedevita Olimpije poslije nekoliko dobrih odbrana nisu uspjeli da zagrade svoje rivale, koji su to znali kazniti.

Ni jedni ni drugi u ovom periodu nisu bili pretjerano raspoloženi, no Zvezda se na krilima pomenutog skoka nešto bolje snašla i u odlučujući kvartal je ušla sa +8 (71:63).

Situacija se u posljednjih deset minuta nije previše promijenila. Domaćini su bez prevelikih problema održavali prednost, te su u konačnici slavili rezultatom 93:82.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Luka Mitrović sa 21 poenom, dok je na drugoj strani prednjačio Jaka Blažič sa 20.