Zvezda sa maksimalnim učinkom dočekuje derbi

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na stadionu “Rajko Mitić” ekipu Napretka iz Kruševca sa 3:0 u 10. kolo Superlige Srbije.

Čim se krenulo sa centra, Dijego Falčineli je istrčao ispred golmana, predriblao ga i pogodio za 1:0. Nije dugo trebalo šampionu Srbije da poveća na 2:0, kada je Milan Gajić ubacio u protivnički peterac, gdje se našao Mirko Ivanić koji nije imao težak zadatak da postigne gol. Ubrzo je Aleksandar Katai šutirao, no lopta je pogodila Ivanića. U 24. minutu Milan Spremo je šutirao iz slobodnog udarca sa 28 metara, no lopta odlazi preko gola.

U 33. minutu Gejlor Kanga je uputio udarac iz daljine, ali je Miloš Ostojić dobro reagovao. Bivši igrač Crvene zvezde, Luka Milunović je šutirao sa 18 metara, no Zoran Popović fenomenalno brani. Ivanić je taj koji stvara prvu šansu u nastavku, a Dušan Stević izbacuje loptu u korner. Milunović je iz slobodnog udarca poslao loptu pored desne stative u 60. minutu. Strahinja Eraković je u narednom napadu srušio Marka Mrkića, sudija je pokazao na bijelu tačku, da bi igrač nad kojim je skrivljen prekršaj izveo penal i pogodio prečku. Ono što gosti nisu iskoritili, jeste Ivanić u 71. minutu, nakon što je sudija pokazao na 11 metara poslije prekršaja nad Spiridonom Spiridonovićem. Ostojić je kasnije odbranio šut Njegošu Petroviću i tim Dejana Stankovića je mirno priveo utakmicu za desetu pobjedu u prvenstvu.

U narednom meču Crvena zvezda igra “vječiti derbi” protiv Partizana, a Napredak dočekuje Radnički iz Niša.