U finalu Kupa Radivoja Koraća, Zvezda je pobijedila Megu sa 73:60 (19:21, 17:19, 17:8, 20:12).

Mega je mnogo bolje otvorila meč i došla do dvocifrene prednosti (12:2) nakon četiri minuta. Filip Petrušev i Marko Simonović su bili najraspoloženiji, no Zvezda se uspjela vratiti preko Alekse Uskokovića i Branka Lazića, a Džoni O’Brajant je svojim poenima potpuno preokrenuo i donio svom timu prednost od 14:12. Izabranici Vlade Jovanovića su zatim ponovo dodali gas i na prvu pauzu otišli sa 21:19.

Marko Jagodić Kuridža je svojim poenima za Zvezdu otvorio drugu dionicu, a odgovorio mu je Simonović. Mega je konstantno bila u prednosti i lakše pronalazila put do protivničkog obruča, ali nije se uspjela odvojiti na neku ozbiljniju razliku. Petrušev je svojom uspješnom realizacijom postavio rezultat sa kojim se završilo prvo poluvrijeme, 40:36.

Zvezda, Zvezda stigla do trofeja Kupa Radivoja Koraća nakon tri godine

Jovanovićev tim nije uspijevao da poveže redove u napadu u trećoj četvrtini. Izabranici Dejana Radonjića su zatvorili sve prilaze svom obruču, zaustavili tranziciju protivnika i tako ih potpuno onesposobili. “Crveno-bijeli” su bili dominantni u skoku, a imali su i nekoliko raspoloženih košarkaša, te se u odlučujuću dionicu ušlo sa 53:48 u njihovu korist.

Brod Mege je nastavio da tone u četvrtoj četvrtini, Dejan Davidovac je trojkom nakon nešto više od četiri minuta doveo Zvezdu do +10 (62:52) i tu je postalo jasno da je pred Megom izuzetno težak zadatak. Isti igrač je kreirao još nekoliko poena uz O’Brajanta i klub sa Malog Kalemegdana je relativno mirno priveo meč kraju, te slavio sa

U pobjedničkim redovima, najefikasniji su bili Davidovac i O’Brajant sa po 14, dok se na drugoj strani istakao Petrušev sa 21 poenom.