Zvezdina djeca pokazala zube, stranci ponovo donijeli ništa

Fudbaleri Lajpciga savladali su na domaćem terenu ekipu Crvene zvezde sa 3:1 u trećem kolu Lige šampiona.

Domaći tim je od starta krenuo ofanzivno, ali je Crvena zvezda prva zaprijetila nakon jedne polukontre kada je In-Beom Hvang šutirao s dvadesetak metara pored gola. Onda su krenuli još jači napadi Lajpciga, što im se isplatilo u 13. minutu, Čavi Simons je dodao do Davida Rauma koji je bio sam na drugoj strani i ovaj je lagano matirao Omrija Glazera za 1:0.

Nakon toga su Jusuf Poulsen i Kastelo Lukeba imali sjajne prilike, no tada je Glazer uspješno reagovao. U 28. minutu sudija je svirao penal za goste, ali je nakon gledanja snimka odlučio da poništi odluku. Oslobodila se Crvena zvezda pritiska, a da je Šerif Ndijae bio skocentrisaniji u nekoliko situacija rezultat bi sigurno bio puno povoljniji po tim iz Beograda. Raum je šutirao iz slobodnog udarca na kraju poluvremena, a Glazer je to odbranio i s rezultatom 1:0 se otišlo na pauzu.

lajpcig zvezda 357395

Na početku drugog poluvremena gosti su krenuli ofanzivno i imali su jednu dobru šansu, ali je Ndijae zakasnio na ubačaj Osmana Bukarija. Ipak u 59. minutu je uslijedila magija Ćavija Simonsa, koji je dobio prostora na 20 metara od gola i postigao je predivan gol za 2:0.

Onda je Glazer imao dvije, tri fenomenalne intervencije kojima je spasio svoj tim od potopa, pa je Bahar uveo tri mlada igrača Jovana Mijatovića, Vladimira Lučića i Kostu Nedeljkovića. Odmah su unijeli energiju i u 70. minutu Aleksandar Dragović je šutirao, lopta se odbila do Marka Stamenića koji je zatresao mrežu za 2:1.

Marko Roze je na drugoj strani ubacio Dani Olma, Benjamina Šeška i Tima Vernera, te su domaći igrači nakon kornera u 83. minutu uspjeli golom Olma da povećaju prednost na 3:1. Napad kasnije Nedeljković nije imao puno sreće pošto je pogodio stativu, a do kraja su gosti imali još dvije prilike, ali Aleksandar Katai i Ivanić nisu bili precizni, te je duel završio rezultatom 3:1.

Naredni meč ove dvije ekipe igraju 7. novembra u Beogradu, a u drugom meču ove grupe Mančester siti je savladao u gostima ekipu Jang Bojsa sa 3:1.