printscreen

Svonsi je danas na gostovanju savladao Barnsli s 1:0 i tako stekao prednost za meč koji će se za pet dana odigrati na Velsu u okviru polufinala doigravanja Čempionšipa.

Sumorno prvo poluvrijeme nije ponudilo puno, gotovo i ništa do 40. minuta kada je na scenu stupio 31-godišnji Andre Aju koji je danas postigao svoj 130. gol u karijeri i time donio prednost svojoj ekipi. Reprezentativac Gane je primio loptu na desnoj strani šesnaesterca, a potom zalomio svog čuvara ka unutrašnjosti i udarcem lijevom nogom pogodio dalji ugao.

Domaći su već u četvrtoj minuti puno sadržajnijeg drugog dijela utakmice imali dvije prilike za izjednačenje. Prvo je Karlton Moris uputio snažan prizemni udarac iz daljine koji je nogom blokirao Frederik Vudmen, da bi potom pokušao i Kalum Britejn čiji je obećavajući udarac zaustavio protivnički golman. Dvije vezane prilike Barnsli je imao i osam minuta poslije kada je pokušaje Kulija Vudroa i Morisa ponovo spriječio Vudman.

Dvadeset minuta prije kraja Velšani su propustili priliku da povećaju svoju prednost, a nju je imao Konor Hurihejn. Lijepo je šutirao vezni igrač iz slobodnog udarca, ali nedovoljno snažno da bi savladao Bredlija Kolinsa. Džamal Lav je pokušao dva minuta poslije, a ishod je bio visoki let lopte preko prečke. Do kraja utakmice gosti su još tražili penal u situaciji kada je u šesnaestercu oboren Vejn Rutledž, ali je sudija na to samo odmahnuo rukom.

Utakmica je na kraju završena minimalnom pobjedom gostiju, a putnik u finale doigravanja biće poznat za pet dana kada će se ekipe ponovo sastati, ovaj put na Velsu.