Autogol dovoljan: Srbija slavila u Budimpešti

Reprezentacija Srbije je u prijateljskoj utakmicu savladala selekciju Mađarske minimalnim rezultatom 1:0.

Meč je bio propraćen sa pregrš faulova i sa jedne i sa druge strane (čak 32, od čega 22 u prvom poluvremenu), ali je na kraju glavni sudija meča pokazao samo dva žuta kartona.

Nije bilo ni previše opasnih situacija tokom čitavih 90 minuta, a jedini pogodak na meču je zapravo bio autogol Žolta Nađa u 35. minutu igre.

Tada je korner izveo Dušan Tadić, a lopta je stigla do Aleksandra Mitrovića. Njegov udarac iz neposredne blizine nije bio dovoljan da matira Petera Gulačija, ali je ipak nespretno reagovao Žolt Nađ u nastavku i loptu sam ugurao preko gol linije.

Mađari su se žalili nakon toga, a smatrali su da je Mitrović uoči gola loptu primio rukom. Ipak, nakon VAR provjere, ispostavilo se da nije nedozvoljeno ”smirio” loptu, te su fudbaleri Srbije mogli početi sa proslavom gola.

Dramatično je bilo u samoj završnici utakmice, kada je Mađarska mogla i do izjednačenja. Međutim, pogodili su stativu, a odmah nakon toga i prazan gol, pa je rezultat na semaforu ostao nepromijenjen i Srbija je došla do pobjede na početku priprema za Svjetsko prvenstvo u Kataru koje počinje u novembru.

”Orlovi” narednu provjeru ima sa Danskom za četiri dana, dok će Mađarska snage odmjeriti sa Sjevernom Irskom.