(Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images)

Srbija od 18:00h na “Olimpijskom stadionu” u Bakuu igra utakmicu trećeg kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru.

Orlovi” su odlično otvorili kvalifikacije i u prvom meču pobijedili Irsku u Beogradu rezultatom 3:2. Nakon toga uslijedio je meč na “Marakani” protiv Portugala u kojem je Srbija više nego zasluženo osvojila bod koji ih je doveo na prvo mjesto grupe.

Jako je bitno da dobre rezultate u uvodu kvalifikacija izabranici Dragana Stojkovića “Piksija potvrde pobjedom protiv Azerbejdžana i naprave veliki korak ka drugom mjestu koje vodi u baraž za Svjetsko prvenstvo, ili čak prvom koje vodi direktno u Katar.

UŽIVO:

90′ Kraj utakmice.

90+2′ Korner za Srbiju.

90+1′ Pet minuta nadoknade će se igrati u Bakuu.

90′ Teško Azerbejdžan prilazi golu gostiju.

85′ Prekršaj Andrije Živkovića u napadu.

81′ GOOOOL! Gudelj je prebacio do Milinković-Savića, ovaj do Mitrovića, a sjajni napadač iz poluvoleja pogodio efektno mrežu domaćih.

79′ “Jalovi” napadi Srbije do sada.

77′ Nije zaprijetio Azerbejdžan iz slobodnog udarca.

74′ Velika šansa za Mitrovića sada koji je izašao sam ispred Magomedalieva, a golman Azerbejdžana još bolje odbranio.

70′ Dobra akcija gostiju, malo je nedostajalo da lopta dođe do Mitrovića i on do svog drugog gola.

67′ Gužva je sada bila nakon kornera Srbije, ali ostalo je 1:1.

64′ Treba vremena Srbiji da se oporavi od primljenog pogotka.

59′ GOOOL! 1:1 Mahmudov je preuzeo odgovornost i rutinski pogodio.

59′ Penal za Azerbejdžan. Kostić je bio neoprezan, a Mahmudov pao i to je okarakterisano kao jedanaesterac.

55′ Visoko preko gola je poslao loptu sada Mitrović.

54′ Kostić je probao svoj udarac, ali pravo u ruke golmana Azerbejdžana.

54′ Dosta problema odbrani Azerbejdžana pravi Radonjić. Novi korner za Srbiju.

48′ Moglo je biti opasno po gol Srbije sada. Anatoli Nuriev je mogao puno bolje reagovati, samo korner za Azerbejdžan.

48′ Prošao je po desnoj strani Radonjić, ali Mitrović nije dobro zahvatio loptu.

47′ Mitrović nije dobro zahvatio loptu.

47′ Centaršut Tadića ka Mitroviću.Srbija će imati priliku iz kornera.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ Kraj prvog poluvremena.

45+1′ Žuti karton za Spajića.

44′ Nemanja Gudelj je pokušao sa velike udaljenosti, ali nije bilo ni blizu okviru gola.

39′ Lak plijen je bio šut Mitrovića sa distance za Magomedalieva.

37′ Uigrana akcija Srbije, Tadić je poslao u prostor do Radonjića, a ovaj centrirao ka Mitroviću, međutim nije napadač Fulama bio precizan.

35′ Probila je Srbija po lijevoj strani. Kostić je odigrao povratnu do Tadića, a njegov udarac otišao preko gola.

30′ Velika greška Pavlovića i odlična šansa za Azerbejdžan. Sam je ostao Gorbani, a Rajković spasio svoj gol.

29′ Pokušali su domaći sada odigrati akciju, ali lopta je završila u rukama Rajkovića.

26′ Šahban Magomedaliev je sada bez problema uhvatio pokušaj Strahinje Pavlovića nakon kornera.

23′ Visok pritisak igra Srbija na posljednju liniju Azerbejdžana.

18′ Dobra reakcija Uroša Spajića u odbrani.

16′ GOOOOL! Aleksandar Mitrović vodi Srbija. Izgubio je Azerbejdžan loptu na sredini terena, Tadić se sjajno snašao, proigrao Mitrovića koji još bolje završava akciju i postiže novi pogodak.

16′ Dugo traje napad Srbije u ovim trenucima. Domaći se brane sa velikim brojem fudbalera.

11′ Opasno je sada bilo ispred gola Predraga Rajkovića, međutim Ali Gorbani je glavom šutirao preko gola.

10′ Pritisak Azerbejdžana sada i prilika da domaći ubace loptu u peterac Srbije.

8′ Dobra akcija Srbije završava ofsajdom u kojem se našao Filip Kostić.

7′ Prvi centaršut Srbije i prilika iz kornera. Skočio je Sergej Milinković-Savić, ali je izblokiran.

4′ Zamalo da prođe odlična lopta u prostor za Nemanju Radonjića od strane Dušana Tadića, ipak odbrana Azerbejdžana interveniše.

2′ “Orlovi” su od prve minute izašli visoko.

1′ Počeo je meč Azerbejdžana i Srbije.

SASTAVI:

Azerbejdžan: Magomedaliev – Medvedev, Husejnov Ba., Badalov, Krivotsiuk – Husejnov Ab., Makhmudov, Ibrahimli, Salahli – Nurijev, Gorbani.

Srbija: Rajković – Spajić, S. Mitrović, Pavlović – Radonjić, Maksimović (od 65. Grujić), Gudelj, Kostić (od 65. Živković) – Tadić (od 75. Jović), A. Mitrović, Milenković-Savić.