Danas su odigrane prve utakmice baraža za plasman u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine. Borac i Gradina u Jelahu su odigrali neriješeno 1:1, dok je HNK Tomislav slavio u Sanskom Mostu na gostujućem terenu protiv ekipe Podgrmeča minimalnim rezultatom 1:0.

Borac je u Jelahu u prvoj utakmici baraža za plasman u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine dočekao goste iz Srebrenika, ekipu Gradine. Veliku priliku na ovoj utakmici imali su gosti, koji su bili bolji u prvom poluvremenu, u 31. minuti kada se u šansi našao Eldin Mustafić, međutim njegov pokušaj odbranio je Asim Bošnjak.

U finišu prvog dijela Samir Isanović se našao u odličnoj prilici, ali na nesreću gostiju šutirao je pored gola i na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

Deset minuta igre prošlo je u drugom poluvremenu, a penal je dosuđen za gostujuću ekipu. Odgovornost je preuzeo Isanović koji je snažnim udarcem po sredini gola savladao Bošnjakja i doveo goste u vođstvo na ovom meču.

Nakon ovog pogotka domaći fudbaleri preuzeli su inicijativu i imali su priliku u 60. minuti, međutim lopta je završila pored gola. Iz dobrog kontranapada sedam minuta kasnije Isanović je izašao oči u oči sa Bošnjakom, ali je pogodio desnu stativu i rezultat je ostao nepromijenjen.

Igrala se 78. minuta kada je u šesnaestercu gostiju lopta u ruku pogodila kapitena Dinu Andrića, ali je glavni sudija samo odmahnuo na prigovore svih prisutnih. U prvoj minuti sudijske nadoknade domaći su tražili novi jedanaesterac, međutim ponovo je glavni arbitar odlučio da nije bilo elemenata za najstrožiju kaznu.

Samo minut kasnije korner sa lijeve strane izveli su fudbaleri iz Jelaha, a nakon gužve i greške golmana Jasmina Ramića lopta je došla do Benjamina Đedovića koji ju je poslao u mrežu za pravi delirijum navijača na tribinama. Konačan rezultat ove utakmice bio je 1:1. Cijelu utakmicu, sa uzbudljivim prilikama i golovima možete pogledati na ovom linku:

U meču u Sanskom Mostu domaći fudbaleri Podgrmeča dočekali su goste iz Tomislavgrada. HNK Tomislav je na startu drugog poluvremena došao do prednosti koju je dobro očuvao do kraja ove utakmice i konačan rezultat bio je 1:0 za HNK Tomislav. Jedini strijelac na utakmici bio je Josip Stipić.