REUTERS/Dan Mullan

Fudbaleri Velsa savladali su selekciju Bjelorusije na gostovanju sa 3:2 u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, a heroj pobjede bio je Geret Bejl sa tri gola.

Prvi gol postigao je već u šestom minutu, kada je golman domaćih napravio penal nad njim, a on je bio precizan sa 11 metara. Bjelorusija je uspjela izjednačiti na isti način, poslije oštrog starta Krisa Gantera, sudija je pokazao na bijelu tačku, a siguran izvođač bio je Vitali Lisakovič u 29. minutu.

Potpuni preokret na meču donio je Pavel Sedko kada je dobio loptu od Lisakoviča nakon oduzete lopte na protivničkoj polovini i lagano je matirao golmana Velsa u 31. minutu.

U drugom poluvremenu opet na scenu stupa Bejl. Velšani su dobili novi penal u 69. minutu, a igrač Real Madrida je lagano savladao Sergeja Černika. Konačnih 3:2 i veoma bitnu pobjedu Velsu donio je u 93. minutu, kada mu je Danijel Džejms dodao loptu na nekih deset metara od gola, a on uspio po treći put na meču da savlada protivničkog golmana.

Naredno kolo Vels dočekuje Estoniju, a Bjelorusija gostuje Belgiji.