U okviru trećeg kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u grupi E, Belgija je kao domaćin pregazila Bjelorusiju sa 8:0, a Vels je, takođe kod kuće, bio bolji od Češke rezultatom 1:0.

Izabranici Roberta Martineza su se lagano prošetali do nova tri boda.

Od samog početka je bilo jasno u kojem pravcu će meč ići, a domaćini su poveli u 15. minutu preko Mičija Batšuaija, koji je sjajno pogodio na asistenciju Džeremija Dokua. Samo tri minuta kasnije, Hans Vanaken je povećao na 2:0 na asistenciju Tomasa Munijea.

Na sljedeći gol se čekalo dvadesetak minuta, a on je bio djelo Leandra Trosara, koji je atraktivno sa vrha šesnaesterca poslao loptu u lijeve rašlje. Četiri minuta kasnije, Doku je nakon odličnog prodora doveo svoj tim do 4:0, a tim rezultatom se otišlo na veliki odmor.

Denis Prat je u 49. minutu povećao na 5:0, a mrežu gostiju su dodatno napunili Tobi Aldervireld, ponovo Doku, kao i Vanaken i konačan ishod je glasio 8:0.

Nakon što je prvo poluvrijeme meča između Velsa i Češke završeno bez golova, gosti su u drugo ušli neslavno, jer je Patrik Šik u 49. minutu dobio direktan crveni karton.

Češka je ipak imala nekoliko prilika u nastavku, iako su prepustili loptu protivnicima. U 77. minutu, Konor Roberts je zbog drugog žutog kartona morao napustiti igru i činilo se da će gostima biti lakše. Ipak, Velšani su pet minuta kasnije stigli do gola, a strijelac je glavom nakon centaršuta Gereta Bejla bio Danijel Džejms.

Do kraja, nije bilo više promjena i rezultat je ostao 1:0.