Bešiktaš je u polufinalu Kupa Turske savladao Bašakšehir nakon produžetaka rezultatom 3:2. Nakon regularnih 90 minuta rezultat je bio 2:2.

Dva potpuno različita poluvremena viđena su u Istanbulu. Prvo je potpuno pripalo Bešiktašu koji je i u sedmoj minuti zatresao mrežu preko Velingtona, međutim gol je poništen zbog ofsajda.

Deset minuta kasnije Bešiktaš je ponovo postigao pogodak i ovaj put je on priznat. Strijelac je bio Vinsent Abubakar. Samo pet minuta kasnije još jedan gol viđen je u mreži gostiju, a ovaj put precizan je bio hrvatski internacionalac Domagoj Vida.

Sve što je trebalo Bešiktašu u drugom dijelu jeste da sačuva prednost, međutim nisu u tome uspjeli pa su gosti sa dva gola odveli meč u produžetke.

Prvo je Deniz Turuk smanjio na 2:1 nakon sat vremena igre, a izjednačenje i rezultat nakon 90 minuta postavio je Đulijano u 77. minuti.

Pobjedu Bešiktašu i plasman u finale Kupa Turske donio je Kajl Larin u 112. minuti na asistenciju Adema Ljajića koji je ušao u igru pred kraj susreta.

U finalu Bešiktaš će igrati protiv pobjednika drugog polufinalnog para Antalijaspor i Alanijaspor.