Bešiktaš u finišu meča slavio protiv Galatasaraja

Fudbaleri Bešiktaša pobijedili su večeras na svom stadionu ekipu Galatasaraja rezultatom 2:0 u 19. kolu turske Super lige.

U 58. minutu gosti su ostali sa deset igrača na terenu, jer je Mbaje Dijanj zaradio direktni crveni karton nakon strašnog starta.

Do vodećeg gola na utakmicu Bešiktaš je stigao u 79. minutu. Poslije ubačaja Ridvana Jilmaza, lopta je došla do Žozefa koji je iskoristio lošu reakciju njegovih čuvara, i preciznim udarcem, savladao već nemoćnog čuvara mreže gostiju.

Dvanaesti trijumf u domaćem šampionatu fudbaleri Bešiktaša su potvrdili u prvom minutu sudijske nadoknade. Grešku defanzivca gostiju iskoristio je Klajd Larin, Kanađanin je asistirao Žoržu-Kevinu Nkuduu, a 25-godišnji fudbaler nije imao problem da smjesti loptu u praznu mrežu.

Bešiktaš će u sljedećem kolu dočekati Karagurmuk, dok će Galatasaraj igrati kod kuće protiv Denizlispora.