U derbiju 26. kola holandskog prvenstva PSV i Fejnord su remizirali u Ajndhovenu rezultatom 1:1.

Domaći su u uvodnih deset minuta imali dvije dobre prilike. Najprije je u drugoj Filip Maks šutirao malo pokraj gola, da bi u sedam minuta kasnije golman Fejnorda Nik Maršman odlično odbranio udarac Donjela Malena.

U 15. minuti Fejnord je ipak stigao do prednosti. Dugo je trajala akcija gostiju u kojoj su nakon izgubljene lopte PSV-a ušli u kazneni prostor domaćih i preciznim udarcem Stiven Berghuis je pogodio malu mrežu za vođstvo 1:0.

Još se PSV nije ni oporavio od šoka, a na semaforu je već moglo pisati 0:2. Odlično je iz voleja pokušao Brijan Linsen, međutim nije lopta završila u mreži. Neprecizan je u 31. minuti bio i Lutšarel Getruida i PSV je tada preživio pritisak Fejnorda.

Kazna za propuštene šanse gostiju stigla je u 38. minuti. Mario Gece je prekrasno asistirao za Malena koji je u stilu rasnog golgetera pogodio za izjednačenje, kojim se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme nije donijelo toliko uzbuđenja i mreže su mirovale do kraja. Ipak, PSV je bio nešto ofanzivniji i pokazivao veću želju da dođe do tri boda i smanji bodovnu razliku za prvoplasiranim Ajaksom koji sada “bježi” pet bodova najvećem rivalu.

Najbliži pogotku su bili u 76. minuti kada je Denzel Damfri stigao do jednog obijanca i imao odličnu priliku da postigne gol, ali se još jednom Maršman ispriječio i sačuvao bod svom timu.

PSV u sljedećem kolu gostuje AZ Alkmaru, dok Fejnord dočekuje posljednjeplasirani Emen.