Bilbija sa dva prekrasna gola potopio Hajduk na Poljudu (VIDEO)

Fudbaleri Zrinjskog savladali su ekipu Hajduka na pripremnoj utakmici na “Poljudu” rezultatom 2:1, a oba gola postigao je Nemanja Bilbija.

Nakon velike greške zadnje linije Zrinjskog, u petoj minuti, Marin Ljubičić je šutirao, a lopte je pogodila lijevu stativu.

U 11. minuti sjajno su gosti izveli korner sa desne strane, a najviši u šesnaestercu Hajuka bio je Slobodan Jakovljević, ali ovog puta stativa je spasila domaćina.

Igrao se 18. minuti ove utakmice, a nakon prekrasnog centaršuta u šesnaestercu Hajduka skočio je Nemanja Bilbija i glavom matirao golmana Tonija Silića.

Nakon dobro izvedenog kornera najviši je bio Stefan Simić koji je snažno šutirao glavom, međutim fenomenalnom odbranom sa gol linije Luka Kukić je spasio svoj gol.

U 23. minuti loptu u sredinu je poslao Josip Ćorluka, ona je došla do Karla Kamenara koji je zahvaljujući nespretnoj reakciji Kristijana Dimitrova, loptu poslao ka Bilbiji koji je u maniru rasnih strijelaca pogodio za 2:0 na ovom meču.

Opasni napadi gostiju su se nastavili, a narednu priliku imao je Kamenar, ali njegov šut završio je samo u spoljnom dijelu mreže domaćih.

Inicijativa gostiju se nastavila, a nekadašnji igrač Hajduka Mario Tičinović umalo da postigne gol svom bivšem klubu, u toj namjeri spriječio ga je golman Silić koji je bio siguran na golu.

U 39. minuti Samuel Eduok je uputio razoran udarac ka golu Zrinjskog i tako matirao golmana Kukića koji je bio nemoćan u ovoj situaciji za 2:1 na ovom meču.

U samom finišu prvog dijela Tičinović je probio po lijevoj strani, ali na sreću domaćih šutirao je pored gola. Na odmor se otišlo pri rezultatu 2:1 u korist gostiju.

Na startu drugog poluvremena Marko Livaja naletio je na jedan odbijanac, međutim lopta je završila preko gola i rezultat je ostao nepromijenjen. U ovim momentima Hajduk je imao apsolutnu inicijativu. Nakon ulaska glavnih nosilaca igre stvari su se promijenile u odnosu na prvo poluvrijeme.

Otkako je ušao na teren u drugom poluvremenu sve lopte išle su na Livaju. Napadali su izabranici Jensa Gustafsona, međutim sjajno su se branili fudbaleri Zrinjskog.

U 85. minuti slobodan udarac izveo je Mario Čuić, a prekrasnu paradu izveo je Kukić i tako spasio svoj tim. Novu šansu imao je Stipe Biuk, ali lopta je otišla malo iznad prečke.

Posljednji minut donio je još jedan pogodak za Zrinjski, a strijelac je bio Anes Mašić za konačnih 3:1.

Na startu Premijer lige Bosne i Hercegovine Zrinjski igraće protiv Širokog Brijega, dok će Hajduk u svom šampionatu ići na noge Lokomotivi.