Bogdanić donio Zmajevima veoma bitnu pobjedu nad Estonijom

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine do 17 godina savladala je u Etno selu Stanišić ekipu Estonije sa 2:1 u 2. kolu Elitnog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Izraelu

Igrači Bosne i Hercegovine dočekali su selekciju Estonije i nakon početnog ispitivanja snaga Amar Jusupović je izveo korner u 19. minutu, a najviši u skoku je bio Mahir Rizvanović i glavom je matirao protivničkog golmana za 1:0.

Ipak sedam minuta kasnije Maksim Kalimulin je ubacio sa oko 30 metara u petarac i tamo je pronašao samog Mihaila Kolobova koji je bez većih problema glavom uspio da zatrese mrežu domaćih za 1:1.

Ekipa Nermina Šabića je nastavila sa napadima tokom prvog poluvremena, ali nisu mogli da stvore konkretnu priliku, dok su Estonci jednom zaprijetili iz slobodnog udarca sa 20 metara, ipak to je otišlo pored gola.

Imala je Bosna i Hercegovina veliku šansu u 63. minutu kada je David Čamer šutirao sa oko 15 metara, no golman Estonije je bio na pravom mjestu. Kada je djelovalo da će meč završiti bez pobjednika Čamber je ubacio sa strane, jedan od igrača je propustio loptu i tu je sačekao Sergej Bogdanić koji je šutirao iz prve i donio vođstvo domaćinu od 2:1.

Do kraja više nije bilo promjena i selekcija Bosne i Hercegovine je upisala veoma bitnu pobjedu od 2:1. U narednom kolu igrači Nermina Šabića dočekaće selekciju Belgije.