Borac bez milosti prema Progresu, BSK uz dva penala bolji od srbačke Sloge

Odigrano je šest utakmica 13. kola Druge lige Republike Srpske grupa Zapad. Borac je u Kozarskoj Dubici demolirao Progres sa 6:0, dok je BSK sa 4:1 savladao Slogu iz Srpca.

Fudbaleri Borca iz Kozarske Dubice danas su na svom terenu demonstrirali silu i sa i više nego ubjedljivih 6:0 savladali Progres iz Kneževa.

Poveli su domaći već u drugom minutu kada je mrežu pogodio Johan Sebastijan Palasios Campaz, a šest minuta kasnije pogodio je i Predrag Pralica. Ubrzo se u strijelce upisao i Stefan Blagojević, a isti igrač je pred kraj prvog poluvremena praktično riješio pitanje pobjednika.

U nastavku se čekalo na gol do 75. minuta kada je strijelac bio Jordan Andres Campana Hinestroza, a konačnih 6:0 postavio je Ognjen Petraković u 79.

Do pobjede je stigla i ekipa banjalučkog BSK-a koja je u prijestonici Republike Srpske nadjačala srbačku Slogu sa 4:1, iako su gosti do 15 minuta prije kraja imali aktivan rezultat.

Vođstvo BSK-u donio je Vuk Milosavljević u 25. minutu, a izjednačio je Stefan Šervel nakon desetak minuta igre u nastavku. Vođstvo domaćima je vratio Stefan Trivan sa penala u 70. minutu, a sa iste pozicije pet minuta kasnije “poentirao” je i Leontije Luka Dragoljić. Branko Trninić je u 82. postavio konačan rezultat.