U okviru drugog kola Premijer lige BiH, od 21h se na “Gradskom stadionu” u Banjaluci sastaju Borac i Leotar.

Marko Maksimović i Branislav Krunić su se odlučili za početne postave, a one će izgledati ovako:

Borac: Ćetković – Dujaković, Jovanović, Ćosić, Subić – Vojnović, Begić (od 53′ Meleg), Ćorić (od 46′ Vušurović), Vranješ, Zakarić (od 68′ Kulašin) – Moraitis (od 60′ Živković).

Leotar: Perišić – Paranos, Milić, Đurić, Arsić, Čolić – Sekulović, Bosančić, Nikolić, Zečević (od 46′ Todorović) – Ristić.

Utakmicu će suditi Velimir Drinić iz Modriče.

Uživo:

90+5′ Kraj utakmice, konačan ishod je 0:0.

90+3′ Meleg je centrirao iz slobodnog udarca, Perišić je loše reagovao, a Živković je potom sa tri metra poslao loptu nebu pod oblake.

90′ Igraće se još pet minuta sudijske nadoknade.

89′ Todoroviću je sviran ofsajd, a situacija pred golom Borca je mogla biti opasna.

87′ Lopta je iz blizine pogodila Srđana Andrića, pa je štoper Leotara ostao ležati na travi, ali se nedugo zatim pridigao i nastavio meč.

85′ Jovanović je na desnoj strani pokušao proigrati Dujakovića koji je utrčavao iza leđa protivničkoj odbrani, međutim to mu nije pošlo za rukom.

83′ Nova izmjena Krunića, Anel Ramić je zamijenio Sekulovića.

82′ Dujaković je ostao na travi, David Čolić ga je faulirao na desnoj strani.

79′ Subić je povratnom loptom dobro našao Vranješa, ali kapiten domaćina je loše odreagovao i nije bilo opasnosti za Perišića.

77′ Naguravanje u kaznenom prostoru Borca, prekid je bio ponovljen, a nakon njega, crveno-plavi su dobili svoj 13. korner.

76′ Vranješ je nakon par driblinga u kontri oboren od strane Đurića na ivici šesnaesterca i Banjalučani će imati novi slobodan udarac.

74′ Kulašin je poslao dobru loptu za utrčavajućeg Subića, ali to je ipak bila nedozvoljena pozicija.

71′ Kulašin je centaršutem pokušao pronaći Živkovića, ali nije to učinio dovoljno precizno.

69′ Enver Kulašin je ušao u igru umjesto Zakarića.

68′ Todorović je pokušao iz daljine i izborio je korner za Krunićeve izabranike.

67′ Dobar centaršut Melega iz slobodnog udarca, ali niko nije došao do lopte prije Perišića.

63′ Meleg je pokušao sa distance, ali Perišić se nije dao prevariti.

61′ Ristić je odlično pokušao sa lijeve strane šesnaesterca nakon pasa Todorovića, međutim Ćetković je još bolje intervenisao i poslao loptu u korner.

60′ Ante Živković je zamijenio Moraitisa.

60′ Dujaković je prošao po desnoj strani, potom je ubacio loptu ka petercu, no Vranješ ponovo nije uspio zatresti mrežu Leotara.

58′ Vranješ je šutirao, no lopta je završila preko gola.

57′ Vojnović je ušao u sredinu i nakon driblinga je oboren, pa će Borac izvesti slobodan udarac.

56′ Paranos je pokušao ubaciti sa desne strane, no Vušurović je to izblokirao i gosti su dobili korner nakon kojeg nije bilo uzbuđenja.

55′ Subić i Vušurović su odradili odličnu kombinaciju, ali kapiten Leotara Đurić je sjajno reagovao i otklonio opasnost ispred svog peterca.

53′ Dujaković je imao dobar centaršut, ali Perišić je bez problema pokupio loptu i otao nesavladan.

53′ Begić je napustio teren, a zamijenio ga je Dejan Meleg.

52′ Banjalučani kombinuju na sredini, ali ne pronalaze način da probiju bedem Leotara.

49′ U prvih nekoliko minuta drugog dijela, Banjalučani nastavljaju držati loptu u svom posjedu, međutim nema nikakvih uzbuđenja ni na jednoj strani.

46′ Maksimović i Krunić su se odlučili za po jednu izmjenu. Milan Vušurović je ušao umjesto Ćorića kod Borca, a Ognjen Todorović umjesto Lazara Zečevića kod gostiju.

46′ Drugo poluvrijeme je počelo.

jovanovic

45+2′ Kraj prvog poluvremena, na semaforu stoji 0:0.

45+2′ Begić je lijepo primio loptu i pokušao izvan kaznenog prostora, ali nije bio dovoljno precizan.

45+1′ Ćorić je u šesnaestercu poslao prejaku loptu za Dujakovića i nije bilo nikakve opasnosti po Trebinjce.

45′ Igraće se još dva minuta sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

45′ Iskusni 39-godišnji Ristić je ostao na travi i trenutno mu se ukazuje pomoć.

44′ Paranos je dobro povukao kontru i pokušao pronaći Ristića, ali Dujaković je to spriječio klizećim startom.

42′ Zakarić je poslao oštru loptu sa lijeve strane, ali ona nije pronašla nijednog od njegovih saigrača.

40′ Begić je napravio faul nad Lazarom Nikolićem, koji će i izvesti ovaj prekid.

40′ Loš pokušaj Subića sa lijeve strane, nije bilo opasnosti po Perišića.

38′ Ćorić je centrirao sa desne strane, a Vranješ je glavom poslao loptu nebu pod oblake.

34′ Odlična šansa za Leotar. Đorđe Ćosić je pogriješio u svom kaznenom prostoru, ali Sekulović to nije uspio iskoristiti i šutirao je pored gola.

33′ Ristić je odlično primio loptu i odigrao leđima, te pronašao saigrača, ali domaćini su se pobrinuli da zaustave ovaj napad Trebinjaca.

31′ Zakarić je pokušao direktno iz kornera, ali Dejan Bosančić je sjajno reagovao i glavom sačuvao svoju mrežu.

30′ Ćorić se ubacio iz drugog plana i moglo je biti opasno po Perišića, ali lopta je završila u korneru.

29′ Banjalučani i dalje dominantni, tok meča se nije promijenio.

27′ Begić je bio preagresivan na ivici šesnaesterca Trebinjaca i napravio je faul u napadu.

26′ Fudbaleri Leotara su povezali nekoliko odličnih kratkih pasova na sredini terena, no igrači Borca su to zaustavili.

25′ Amar Begić je imao dosta prostora i odlučio se za šut, ali bio je veoma neprecizan i lopta je otišla daleko od mete.

24′ Moraitis je bio u dobroj poziciji, ali Andrej Đurić je bio na pravom mjestu i otklonio opasnost ispred svog gola.

23′ Crveno-plavi i dalje pletu mrežu oko gola Leotara, ali ne polazi im za rukom da slome otpor protivnika.

21′ Nova sjajna šansa za domaćine. Perišić je nesigurno reagovao, a Dino Ćorić je potom odlično centrirao za Moraitisa, ali Grk glavom nije bio dovoljno precizan.

20′ Borac kontroliše meč, svi igrači su i dalje na polovini Trebinjaca koji se brane zonski i vrebaju svoju priliku iz kontranapada.

17′ Vranješ je pokušao glavom, ali nije dovoljno dobro zahvatio loptu u rezultat se ne mijenja.

17′ Banjalučani ponovo napadaju sa lijeve strane, sada je Moraitis uputio centaršut ka petercu i Borac će dobiti korner.

15′ Velika šansa za Borac, Goran Zakarić je izašao sam pred Perišića, no čuvar mreže Terbinjaca je ponovo bio uspješan.

12′ Vranješ je pokušao iskoristiti sjajnu loptu Siniše Dujakovića, ali Risto Perišić je dobro reagovao i to zaustavio.

10′ Subić se vratio na teren, sa fudbalerom Borca je sada sve u redu.

8′ Najveća prilika u dosadašnjem dijelu utakmice. Nakon odlične kontre Leotara, Stefan Paranos je šutirao iz šesnaesterca, ali Nikola Ćetković je bio na visini zadatka.

8′ Situacija na terenu se ne mijenja. Ekipa iz grada na Vrbasu drži loptu u svom posjedu, a svi igrači Leotara su na svojoj polovini.

6′ Izabranici Marka Maksimovića pritišću, ali ne uspijevaju stvoriti konkretnu priliku za gol. Aleksandar Subić je prilikom pokušaja centaršuta udario u reklamu, okliznuo se i završio na travi, te mu se trenutno ukazuje pomoć.

4′ Stojan Vranješ je dobro stigao brzu loptu po lijevoj strani, a zatim je pokušao pronaći Panajotisa Moraitisa u šesnaestercu, međutim odbrana gostiju je otklonila opasnost.

4′ Crveno-plavi su preuzeli posjed lopte i u prvih nekoliko minuta djeluju za nijansu konkretnije.

3′ Borac pokušava po desnoj strani, Banjalučani će sada izvesti aut.

1′ Aleksandar Vojnović je napravio faul nad Milošem Sekulovićem.

1′ Utakmica je počela.