Borac Šamac brutalno nokautirao Laktaše, Soldat u finišu donio radost Slobodi

Odigrane su utakmice 23. kola Druge lige Republike Srpske grupa Zapad. Borac je u Šamcu pobijedio Laktaše sa 4:2, dok je mrkonjićka Sloboda slavila na gostovanju protiv Proletera sa 1:0.

Lider Druge lige Republike Srpske grupa Zapad ekipa Laktaša nije se dobro provela na gostovanju protiv šamačkog Borca, a na kraju je kući ispraćena sa četiri gola u mreži.

Petar Marčeta je u petom minutu najavio da gostima neće biti nimalo lako na ovom meču, a izjednačenje je uslijedilo u 44. kada je pogodio Goran Zelenika.

Ipak, to nije bilo sve u prvom dijelu igre pošto je u sudijskoj nadoknadi penal sigurno realizovao Perica Mićić. Nakon samo četiri minuta igre u nastavku na 3:1 povećao je Marčeta svojim drugim pogotkom, a sve dileme oko pitanja pobjednika otklonjene su u 79. minutu kada se u strijelce upisao i Dušan Bijelić. Poraz Laktaša ublažio je Uroš Stamenković pred sam kraj utakmice.

laktt

Kiks Laktaša uspjela je da iskoristi Sloboda iz Mrkonjić Grada pobjedom na gostovanju protiv teslićkog  Proletera, iako su fudbaleri Darka Maletića do nje došli dosta teže nego što se očekivalo.

Odolijevali su domaćini gotovo cijeli susret, a trenutak odluke desio se u 89. minutu kada je gol postigao Ognjen Soldat i koliko-toliko vratio neizvjesnost kada je u pitanju borba za šampionsku titulu.

Jedinstvo je u Žeravici bilo sigurno protiv Dubrava sa 3:0, a junak pobjede domaćina bio je prekaljeni strijelac Ognjen Škorić koji tri puta tresao protivničku mrežu. To je činio u 46, 49. i 75. minutu.

Gorica je u Šipova trijumfovala nad dobojskim Željezničarem sa 3:1, a svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu. Marinko Sivonjić je u 22. minutu doveo Goricu u vođstvo, a potom su uslijedili i pogoci Tonija Lacića i Branka Pena. Utješni gol za goste djelo je Radovana Blagojevića.