Borac - Sarajevo 1:0 (KRAJ)

U okviru 11. kola Premijer lige BiH, od 19h se u Banjaluci sastaju Borac i Sarajevo.

Treneri obje ekipe, Nemanja Miljanović i Goran Sablić, odabrali su početne postave za ovu utakmicu.

Borac: Pavlović – Ćorić, Jovanović, Vojnović, Subić – Begić, Mols (od 67′ Dujaković) – Zarakić, Vranješ (od 90+1′ Meleg), Kulašin (od 46′ Vušurović) – Moraitis.

Sarajevo: Dizdarević – Oremuš, Trako (od 53 Ševelj), Dupovac (od 65′ Dupovac), Pidro – Đokanović (od 82′ Varešanović), Kurdić, Kapić (od 53′ Lazić) – Kobiljar, Ramić (od 53′ Ahmetović) – Bodul.

Glavni sudija meča je Elvis Mujić iz Banovića.

Uživo:

Stojan Vranjes 7

90+4′ Kraj utakmice, konačan rezultat je ostao 1:0.

90+1′ Vranješ je izašao iz igre, a zamijenio ga je Dejan Meleg.

90′ Igraće se još tri minuta sudijske nadoknade na “Gradskom stadionu” u Banjaluci.

86′ Zakarić je odlično uklizao i osujetio prodor Pidre, Sarajevo neće dobiti ni korner.

85′ Štoperi Sarajeva su takođe prešli na polovinu Borca, no to im za sada ne daje željeni rezultat.

82′ Dal Varešanović je ušao u igru umjesto Andreja Đokanovića.

81′ Zakarić je izašao sa terena zbog povrede.

80′ Velika šansa za Sarajevo, nakon što je Bodul ubacio u šesnaesterac lopta je stigla do Fanima, a on je šutirao pored gola.

78′ Moraitis je primio loptu na desnom boku i iznudio je aut za svoju ekipu.

74′ Trenutno nema bitnijih dešavanja na susretu, ni jedni ni drugi ne stvaraju konkretne prilike.

70′ Ahmetović se pokušao zagraditi u šesnaestercu Borca, no nije si uspio izgraditi poziciju za udarac.

67′ Mols je izašao iz igre, a zamijenio ga je Nikola Dujaković.

66′ Vranješ je sam povukao kontru, a onda je rukom faulirao protivničkog fudbalera. Ahmetović je nakon toga burno reagovao i sudija mu je dao žuti karton.

65′ Matijas Fanimo je ušao u igru umjesto Amera Dupovca.

63′ Velika prilika za Sarajevo. Bodul je nakon odlične akcije sjajno proigrao Pidru, koji je dobro šutirao. Njegov udarac je bio izblokiran, no lopta je nastavila svoj put ka golu, a Pavlović je fantastično reagovao i jednom rukom sačuvao svoju mrežu.

stojan vranjessss

60′ Pidro je odlično izveo prekid i poslao oštru loptu ka petercu, međutim niko od njegovih saigrača to nije ispratio i lopta je završila u rukama Bojana Pavlovića.

59′ Mols je napravio grubo faulirao Kobiljara i Sarajevo će imati šansu iz slobodnog udarca.

57′ U ovim momentima nema previše uzbuđenja.

53′ Trostruka izmjena kod Sarajeva. Vicko Ševelj, Darko Lazić i Mersudin Ahmetović su ušli umjesto Trake, Rifeta Kapića i Tarika Ramića.

51′ Darko Bodul je dobrim pritiskom natjerao fudbalere Banjalučana na izgubljenu loptu, međutim Sablićevi izabranici to nisu iskoristili u nastavku.

50′ Novi napad Borca, Vušurović je šutirao, međutim lopta je išla pravo u Dizdarevića, koji ju je bez problema uhvatio.

47′ GOOOOL! Muharem Trako je izgubio loptu, a nakon toga je uslijedio prodor Zakarića po desnoj strani, odakle je pronašao Vranješa, a ovaj je glavom poslao loptu pod prečku i zatresao mrežu Dizdarevića za 1:0.

46′ Milan Vušurović je ušao u igru umjesto Kulašina.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

belmin dizdarevic

45+2′ Kraj prvog poluvremena.

45+2′ Moraitis je sada dobro skočio na centaršut, no šutirao je preko gola.

45+1′ Sjajna situacija za Borac. Vranješ je odlično proigrao Moraitisa, no ovaj je ponovo loše reagovao i propustio još jednu priliku.

45′ Igraće se još dva minuta sudijske nadoknade.

44′ Grčki fudbaler je ponovo bio u dobroj poziciji, no nije zahvatio loptu kako je želio i pokušaj mu je izblokiran.

41′ Moraitis je ponovo solidno šutirao, ali Dizdarević je bio na visini zadatka i ostao je nesavladan.

40′ Sarajevo je lijepim kombinacijama osvojilo prostor, a fudbaleri gostiju su se potom bunili kod sudije zbog situacije u kojoj su se našli Mols i Oremuš.

35′ Amar Begić je takođe ostao ležati i meč je ponovo pauziran.

32′ Ćorić se ponovo žali na povredu i ukazuje mu se medicinska pomoć.

31′ Borac je pokušao iz dobre kontre, ali Moraitis nije uspio stići Kulašinovu loptu, a bio je i ofsajd.

31′ Bordo tim izgleda bolje na terenu u ovim trenucima.

30′ Odlična prilika za Sarajevo. Rijad Kobiljar i Selmir Pidro su odlično iskombinovali, no odbrana Borca je u ključnom trenutkom dobro reagovala.

27′ Enver Kulašin se pokušao provući pored dva čuvara, no nije imao dovoljno snage da izdrži duel i pao je u šesnaestercu, a Mujić je samo odmahnuo rukom i meč se nastavio.

25′ Moraitis je pokušao atraktivno, ali nije zahvatio loptu na način na koji je to želio.

23′ Banjalučani su pokušali na drugoj strani, no ni to nije bilo previše ozbiljno.

21′ Mirko Oremuš je dobro ubacio sa desne strane, no Aleksandar Vojnović je glavom otklonio opasnost ispred svog gola.

borac sarajevo 1

21′ Sarajevo je došlo do daha i dešavanja su se u posljednjih par minuta prebacila na polovino crveno-plavih.

19′ Goran Zakarić se dobro zagradio i ukrao loptu protivniku, a potom je pretrpio prekršaj i Borac će opet imati priliku iz slobodnog udarca.

17′ Moraitis je zaprijetio sa desne strane šesnaesterca, ali njegov snažan udarac nije bio dovoljno precizan.

17′ Nije bilo nikakve opasnosti iz prekida, ali lopta je ponovo kod Banjalučana.

15′ Vranješ je fauliran na otprilike 35 metara udaljenosti od gola Sarajeva.

12′ Pritisak Borca se nastavlja, gosti se muče sa iznošenjem lopte sa svoje polovine.

9′ Posjed lopte je evidentno na strani Banjalučana, ali mreže i dalje miruju.

7′ Velika prilika za domaćine. Aleksandar Subić je odlično prošao svog čuvara i proigrao Panajotisa Moraitisa, ali ovaj je sa sredine kaznenog prostora izuzetno loše šutirao i nije bilo opasnosti po Belmina Dizdarevića.

5′ Nema uzbuđenja na samom uvodu.

3′ Dino Ćorić je nezgodno stao i povrijedio se, ali sada je sa njim sve u redu i meč je nastavljen.

2′ Moglo je biti opasno, ali Stojan Vranješ se našao u ofsajd poziciji.

1′ Utakmica je počela.