Borac u prvom poluvremenu riješio utakmicu protiv Sloge Meridian

Fudbaleri Borca savladali su ekipu Sloge Meridian u Modriči sa 4:0 u 16. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Utakmica u Modriči se igrala u veoma teškim uslovima, jer je padala jaka kiša. Ipak u devetom minutu vidjeli smo predivan gol Sebastijana Herere koji je sa oko 20 metara zatresao mrežu rivala iz slobodnog udarca.

Već u 18. minutu na semaforu je pisalo 2:0, pošto je Jovo Lukić nakon centaršuta Jakova Blagaića matirao Ilju Gučmazova.

Brzo je Sloga Meridian pokušala da smanji zaostatak, Danilo Šipovac je ubacio, a Ranko Jokić je umalo zatresao svoju mrežu, no na vrijeme je reagovao Bojan Pavlović.

Nakon ubačaja Alena JuriljaDavid Čavić je bio sam na pet metara, ali se u ključno momentu okliznuo i poslao loptu preko gola. Borac je stigao do ubjedljive prednosti u 28. minutu od 3:0, pošto je golman domaćih nije uspio da zaustavi šut Blagaića od kog se lopta odbila nakon šuta Lukića.

Ono što zabrinulo navijače Borca je to da je Pavlović morao napustiti igru i umjesto njega je ušao David Stjepanović. Nakon povreda Nikole Ćetkovića i Milana Mijatovića, još jedan golman je doživio povredu.

Za potpuni potop Sloge Meridian pobrinuo se Srđan Grahovac golom sa oko dvadeset metara za ogromnih 4:0 u 39. minutu. Očekivano u drugom poluvremenu Sloga je imala više posjed i prilika.

Prvo je Nikola Dujaković pokušao iz daljine, ali je to odbranio Stjepanović. Nakon toga je Bojan Batar šutirao glavom, no to je prošlo pored gola. Damir Hrelja je zaprijetio na drugoj strani, no to je odbranio golman domaćih.

Do kraja utakmica bilo je još nekoliko šansi tima iz Doboja,a  posebno treba istaći šut Staše Baštića iz slobodnog udarca u 68. minutu, što je odbranio golman Borca.  Do kraja je bilo još nekoliko prilika na obje strane, ali je meč završio rezultatom 4:0.

Borac u narednom kolu gostuje Zvijezdi 09, a Sloga Meridian dočekuje Posušje.