Bornmut je danas minimalnim rezultatom pobijedio Brentford u prvoj polufinalnoj utakmici doigravanja za finale razigravanja u Čempionšipu.

Do prve prilike čekalo se 11 minuta, a onda je Džeferson Lerma stvorio opasnost pred golom gostiju, a ukopani golman Brentforda pogledom ispratio loptu koja je prozujala pored desne stative. Bornmut je bio opasan i sedam minuta poslije kada je Dominik Solanke iz dobre pozicije uputio udarac glavom i pogodio stativu. Četiri minute prije odmora ponovo su bili opasni domaćini, ali im ovoga puta ni dvije šanse u jednom napadu nisu pomogle da stignu do prednosti. Prvo je udarac glavom Stiva Kuka odbranio golman, da bi potom pokušaj Dejvida Bruksa blokirala gostujuća odbrana.

U drugom dijelu prvu priliku imali su gosti. U sedmoj minuti nastavka prvi je pokušao Kristijan Nogard poslije dodavanja Itana Pinoka, ali je s linije šesnaesterca prebacio okvir gola, da bi samo tri minute poslije domaći stigli do prednosti. Razvili su igrači u crveno-crnim dresovima brzu tranziciju u kojoj je Bruks asistirao za Arnauta Danjumu koji je mirno pogodio dalji ugao gola.

Pola sata prije kraja ponovo su pokušali gosti. Ovaj put je Matijas Jensen uputio volej udarac, ali je i on bio neprecizan. 12 minuta prije kraja Brentford je propustio i posljednju priliku za postizanje gola. Kristijan Norgard je dodao Brajanu Mbuemo, ali je njegov udarac iz neposredne blizine gola prošao pored lijeve stative, pa je utakmica u kojoj do kraja nisu viđena uzbuđenja okončana pobjedom domaćina od 1:0.

Revanš utakmica između dva rivala u borbi za finale odigraće se za pet dana u Brentfordu.